Galaxy Note 7 zamiast C4 w GTA V – to musiało nastąpić

Samsung Galaxy Note 7. Choć to kawał dobrego sprzętu, to afera z wybuchającymi smartfonami odbiła się takim echem, że smartfon ten zajął w świadomości internautów niechlubne miejsce, tuż obok Windows Visty, Map Apple czy Yahoo. W efekcie jeden z modderów pokusił się o dokonanie przeróbki GTA V, w której zamiast przyczepianego ładunku wybuchowego, występuje Note 7. Trudno nazwać ten zabieg niewypałem.

Klip zaczyna się od wizyty w sklepie z bronią, gdzie można nabyć wszelkiego rodzaju artykuły masowego rażenia. Wśród innych rzeczy, po które zwykle nie wychodzimy do warzywniaka, za przezroczystą gablotą znajduje się Galaxy Note 7 (swoją drogą wygląda on chyba bardziej jak Note 5). Po dokonaniu zakupu, modder pokazuje, jak przy pomocy wybuchającego smartfona wywołać zamieszki w spokojnej dotąd dzielnicy miasta (co zresztą jest typowe dla serii GTA).

Oczywiście w realu, o ile dochodziło do uszkodzenia mienia, nikt nie doświadczył poważnych obrażeń ciała (przynajmniej nic mi o takim przypadku nie wiadomo). Oprócz tego, sporo przypadków pożarów, rzekomo spowodowanych przez Samsungi, to historyjki nieprawdziwe lub naciągane. Wadliwe akumulatory SDI są sukcesywnie wymieniane, a marka podchodzi do sprawy poważnie. Firma nie miała wyboru i zamiast skupić się na kampanii reklamowej flagowca, musiała przekierować środki na działania, których można było uniknąć. Ale cóż, co się stało, to się nie odstanie i jak to mówią, nie ma co płakać nad spalonym Note’m. :D

Poniżej macie wideo na którym Michael posługuje się eksplodującymi Samsungami w celu dezorganizacji ruchu ulicznego w Los Santos. Ostrzegam tylko, że nie jest to materiał dla najmłodszych – gameplay GTA V rzadko kiedy jest wolnym od przemocy spacerem po parku.

 

źródło: Phonadroid via Phonearena