G.Skill Ripjaws S5 DDR5 zdjecie
(źródło: G.Skill)

G.Skill ogłosił kolejne pamięci. Tym razem są to niskoprofilowe moduły Ripjaws S5 DDR5

G.Skill w ciągu ostatniego tygodnia zaprezentował dwie serie pamięci Trident Z5 DDR5, w tym jedne cechujące się bardzo wysoką częstotliwością. Jak widać, tajwański producent wciąż nie zwalnia tempa i ogłasza kolejne moduły. Tym razem są to niskoprofilowe pamięci G.Skill Ripjaws S5 DDR5.

G.Skill Ripjaws S5 DDR5 – niskoprofilowe pamięci nowej generacji

Tajwański gigant technologiczny, zajmujący się między innymi produkcją pamięci operacyjnych, ma w portfolio nieco mniej zaawansowaną, bardziej przyjazną dla portfela linię Ripjaws. Poprzednia generacja tych modułów wyróżniała się na tle konkurencji swoim – można rzecz – ikonicznym wyglądem.

G.Skill Ripjaws S5 DDR5 2
Ripjaws S5 (źródło: G.Skill)

Obecna generacja pamięci Ripjaws V cechuje się wysokim profilem, ale także słabszymi osiągami niż flagowa seria „trójzębów”. G.Skill postanowił nieco przebudować nowe moduły z serii Ripjaws i jak widać, są one bardziej stonowane i przede wszystkim eleganckie.

Ripjaws V
Ripjaws V DDR4 (źródło: G.Skill)

Co więcej, płytka drukowana jest pokryta aluminiowym, kompaktowym radiatorem, który nie dodaje kościom dodatkowych milimetrów. Pamięci Ripjaws S5 mają jedynie 33 mm wysokości, a więc zdadzą egzamin nawet w mniejszych komputerach typu mini-ITX, gdzie w środku obudowy jest bardzo ograniczone miejsce, lub w pecetach standardowej wielkości, z większym, dwuwieżowym chłodzeniem procesora.

G.Skill Ripjaws S5 DDR5 33mm
Ripjaws S5 (źródło: G.Skill)

Moduły G.Skill Ripjaws S5 DDR5 za sprawą mniej zaawansowanego systemu chłodzenia będą zapewniały nieco słabszą specyfikację niż seria Trident Z5 DDR5. Do sprzedaży trafią kości z niższymi taktowaniami – 4800, 5200, 5600 oraz 6000 MHz – każdy w dwóch wersjach o opóźnieniach CL40, a także CL36. Pamięci będą dostępne w zestawie o pojemności 32 GB (dwie kości, każda po 16 GB) w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz białej.

Pamięci G.Skill Ripjaws S5 DDR5 powinny trafić do sprzedaży już w następnym miesiącu, wraz z procesorami Intel Alder Lake i płytami głównymi Z690.