G.SKILL Trident Z5 DDR5-6600 czarne
(źródło: wccftech)

G.SKILL Trident Z5 to obecnie najszybsze pamięci DDR5, a to nie koniec ich zalet

W zeszłym tygodniu G.Skill zaprezentował całkowicie nowe moduły Trident Z oparte na kościach piątej generacji. Producent nie zwalnia tempa i ogłasza kolejne kości z tej samej linii, mają być to (obecnie) najszybsze pamięci RAM na świecie. Oto G.Skill Trident Z5 DDR5-6600.

G.Skill Trident Z5 DDR5-6600 to najszybsze DDR5 na rynku

Najnowsze pamięci tajwańskiego producenta, pod wieloma względami, będą bardzo zbliżone do tych przedstawionych w ubiegłym tygodniu. Przede wszystkim dzielą całkowicie przebudowany wygląd radiatorów, względem poprzedniej generacji pamięci z serii G.Skill Trident Z. Nowe „trójzęby” wyróżniają się bardziej stonowanym, eleganckim designem, który znajdzie uznanie nie tylko wśród graczy, ale także innych grup docelowych.

G.SKILL Trident Z5 DDR5-6600 czarne
(źródło: wccftech)

Radiatory w obu wersjach kolorystycznych (czarno-srebrna oraz czarna) pokryte są czarnym paskiem, o teksturze szczotkowego aluminium . Co więcej, podobnie jak ostatnio ogłoszone pamięci, moduły G.Skill Trident Z5 DDR5-6600 będą dostępne w dwóch wariantach – bez podświetlenia oraz z podświetleniem RGB.

G.SKILL Trident Z5 DDR5-6600 srebrne
(źródło: wccftech)

Tajwański producent jednak tym razem postawił na maksymalną wydajność. Wykorzystał bowiem kości produkcji Samsung Electronics, mianowicie ICs DDR5-6600, z opóźnieniami CL36 (timingi CL36-36-36-76). W zestawie sprzedażowym znajdziemy dwa moduły – każdy o pojemności 16 GB (łącznie 32 GB). Pamięci są zatem jeszcze bardziej podkręcone przez producenta, podstawowa częstotliwość kości w standardzie piątej generacji to 4800 MHz przy typowej wartości timingów CL40-40-40.

G.SKILL Trident Z5 DDR5-6600 specyfikacja
(źródło: wccftech)

Nowe Trident Z powinny więc zaoferować bardzo wysoką wydajność wraz z procesorami Intel Alder Lake 12. generacji na płycie głównej z chipsetem Z690, będąc idealnymi high-endowymi modułami pamięci RAM dla bardzo wymagających graczy, twórców, a także dla entuzjastów overclockingu.

Moduły G.Skill Trident Z5 DDR5-6600 w wersji podstawowej, jak i z dodatkowym paskiem RGB, powinny być dostępne w okolicach premiery układów Intel Alder Lake 12. generacji Co więcej, producent pod koniec tego roku planuje wydać pamięci z serii Trident Z5 o jeszcze lepszej specyfikacji. Mamy więc na co czekać.