Kingston fury beast DDR5
źródło: Kingston

Kingston nie chce pozostawać w tyle i prezentuje pamięci FURY Beast DDR5

Kingston jest kolejnym producentem pamięci operacyjnych, który rozpoczął produkcję kości nowej, piątej generacji, aby dostosować się do ostatniej premiery procesorów Intel Alder Lake oraz płyt głównych opartych na chipsecie Z690. Zobaczmy, co Kingston dla nas przygotował.

Fury BEAST DDR5 – jeszcze szybsze pamięci Kingstona

Kingston to jeden ze światowych liderów w produkcji różnorakich pamięci komputerowych – w Polsce zdecydowanie zyskał on uznanie za sprawą bardzo dobrze wycenionych i przede wszystkim opłacalnych dysków SSD 2,5″ SATA. Jak wiadomo, na naszym rynku producent oferował przez ostatnie lata pamięci z serii Fury, sprzedawane pod marką HyperX. W czerwcu tego roku zaszły jednak pewne zmiany w nazewnictwie.

Kingston fury beast DDR5
źródło: Kingston

Od tego momentu mamy do czynienia z pamięciami Fury (Beast, Impact, Renegade). Teraz Kingston wprowadził moduły Fury BEAST DDR5, które będą bezpośrednimi następcami bardziej budżetowych kości Beast DDR4. Jeżeli chodzi o wygląd, to producent nie wprowadził tutaj wielu zmian. Aluminiowy radiator bardzo przypomina poprzednią generację, jest zatem bardzo stonowany, a swoim wyglądem nie sugeruje, że jest dedykowany graczom – został pozbawiony jakiegokolwiek dodatkowego podświetlenia RGB.

Kingston fury beast DDR5
źródło: Kingston

Naturalnie, moduły są zgodne z profilem XMP 3.0, a także zatwierdzone przez przodujących producentów płyt głównych takich jak MSI, ASUS, ASRock czy GIGABYTE.

Z kwestii technicznej warto też wspomnieć, że pamięci cechują się niskim profilem, bowiem ich radiatory mierzą zaledwie 34,9 mm wysokości.

Kingston fury beast DDR5
źródło: Kingston

Najnowsze pamięci Kingston FURY Beast DDR5 są dostępne w dwóch wariantach – w konfiguracji o podstawowej częstotliwości standardu 4800 MT/s przy opóźnieniach CL38 i napięciu 1,1 V, a także w wersji 5200 MT/S – z opóźnieniami CL40 i napięciem 1,25 V.

Moduły Fury Beast DDR5 będą sprzedawane w zestawach 16 GB (1 × 16 GB), a także 32 GB (2 × 16 GB).