Forza Horizon 5 - Subaru Impreza WRX '05

Ogromna popularność Forza Horizon 5! Prawie milion graczy zawitało już do Meksyku

Deweloperzy z Playground Games mogą już świętować sukces. Prawie milion graczy zdecydowało się na zakup wczesnego dostępu do Forza Horizon 5. To jednak zaledwie początek meksykańskiej przygody, ponieważ oficjalna premiera gry dopiero przed nami.

Festiwal Horizon właśnie się rozpoczął

Każdy, kto wyposażył się w Zestaw Dodatków Premium do Forza Horizon 5, może już od kilkudziesięciu godzin eksplorować meksykańskie bezdroża. Jeżeli nie opłacacie subskrypcji Xbox Game Pass, wczesny dostęp otrzymacie kupując samą grę w Edycji Premium, kosztującej 439 złotych.

Jak czytamy na łamach VGC, ponad 800 tysięcy graczy zdecydowało się wpaść do Meksyku kilka dni wcześniej, wspierając tym samym autorów gry, i to pomimo jej obecności w abonamencie Microsoftu.

Nic w tym jednak dziwnego – zestaw Premium obejmuje mnóstwo świetnych dodatków, które dopełniają doświadczenie festiwalu Horizon. Rzućmy tylko okiem na jego skład:

  • dwa pełne rozszerzenia do gry, zawierające nowe mapy – szczegóły wkrótce,
  • przepustka samochodowa – cotygodniowe, unikatowe auta do kolekcji,
  • pakiet powitalny – dodatkowe pojazdy, ułatwiające start przygody,
  • Forza Horizon 5 VIP – status, w którym otrzymujemy cotygodniowe losowania, zwiększoną premię za wyścigi oraz unikatowe pojazdy.

Dla samych dwóch dodatkowych map, jakie pojawią się w późniejszych fazach rozwoju gry, naprawdę warto. Sam bawię się z produkcją już od 5 listopada na PC i jestem niesamowicie zachwycony tym, jak Playground Games zoptymalizowało swoją produkcję.

Na moim laptopie z procesorem Intel i5-7300HQ, kartą GeForce GTX 1050, 8 GB RAM oraz dysku SSD, produkcja działa na wysokich ustawieniach w rozdzielczości 1920×1080 w stałych 30 kl./s. Jest to fantastyczny wynik, patrząc na to, że moja maszyna ma już prawie 4 lata.

Forza Horizon 5 to niespodziewana królowa optymalizacji, jeżeli mówimy o komputerach PC
Forza Horizon 5 to niespodziewana królowa optymalizacji, jeżeli mówimy o komputerach PC

Forza Horizon 5, czyli rewolucyjne ułatwienia dostępu

Choć wyścigi oraz eksploracja Meksyku stanowią danie główne produkcji Playground Games, studio nie zapomniało też o ułatwieniach dostępu. Deweloper potwierdził, iż w jednej z najbliższych aktualizacji, zostanie wprowadzona bardzo intrygująca funkcja.

Osoby głuche oraz niedosłyszące, już wkrótce będą mogły skorzystać z tłumacza języka migowego, jaki pojawi się w cut-scenkach gry. Tak, jak w transmisjach telewizyjnych, po włączeniu tej opcji zobaczymy tłumacza w prawym dolnym rogu ekranu. Przerywników filmowych jest w Forza Horizon 5 zaskakująco sporo, dlatego takie ułatwienie z pewnością przyda się w produkcji Playground Games.

Niestety, aktualizacja zawrze jedynie wsparcie dla amerykańskiej oraz brytyjskiej odmiany języka migowego. Można się spodziewać, że z czasem reszta języków odnajdzie swoją drogę do hitu Xbox Game Studios.

Cykl życia poprzedniej odsłony wyniósł nieco ponad trzy lata. Dlatego też myślę, że Forza Horizon 5 pochwali się jeszcze niejedną nowością.