Forza Horizon 4

Po najnowszej aktualizacji Forza Horizon 4 nie działa na Xbox Series X|S. Łatka jest już w drodze!

Chyba mało kto kłóciłby się ze stwierdzeniem, że Forza Horizon 4 jest najlepszą grą wyścigową zeszłej generacji. Świetna oprawa graficzna, mnóstwo samochodów do odblokowania, fenomenalny model jazdy, a do tego jeszcze duży i w pełni otwarty świat. Niestety, po ostatniej aktualizacji nie wszyscy gracze mogą cieszyć się tymi atrakcjami.

Forza Horizon 4 nie działa na Xbox Series X|S

Jak się okazuje, potknięcia zdarzają się nawet najlepszym. Playground Games wypuściło niedawno nową dużą aktualizację do gry Forza Horizon 4. Dodanej zawartości jest tu naprawdę sporo, ale jak się niestety okazało, update ten ma również poważny błąd, który uniemożliwia dużej części graczy rozgrywkę.

Problem ten dotyczy większości posiadaczy konsol Xbox Series X i Xbox Series S — po odpaleniu gry jedyne, co widzimy, to czarny ekran. Na wersji PC i Xboksie One awaria ta już nie występuje.

Forza Horizon 4

I rzeczywiście, również na moim Xboksie Series S po automatycznym zainstalowaniu ostatniej aktualizacji przez konsolę, Forza Horizon 4 odmawia posłuszeństwa. Według doniesień niektórych graczy, pomóc może wyłączenie gry, przełączenie konsoli w tryb offline i ponowne włączenie gry z przejściem do trybu online już w samej Forzie — u mnie sposób ten niestety nie działa.

Twórcy na całe szczęście zabrali już głos w tej sprawie:

Tak więc najprawdopodobniej jeszcze dziś do gry trafi specjalna łatka naprawiająca Forzę Horizon 4 na konsolach nowej generacji Microsoftu. Mam tylko nadzieje, że zapisane stany gry nie zostały usunięte i uszkodzone — trzymam kciuki, że kopie zapasowe w chmurze uratują mój postęp w grze.

Forza Horizon 4 miała swoją premierę 28 września 2018 roku na PC (Microsoft Store) i konsoli Xbox One. Na premierę Xboksa Series X i Xboksa Series S, twórcy przygotowali darmową aktualizację, dzięki której FH4 znacząco wypiękniała na nowej generacji konsol Microsoftu. W marcu tego roku Forza Horizon 4 dojechała również na Steam, stając się tam bestsellerem.