Tak wygląda flagowiec Redmi. Jak Wam się podoba?

Premiera Redmi K20 już za sześć dni – smartfon zadebiutuje w najbliższy wtorek, 28 maja 2019 roku na konferencji w Pekinie (Chiny). Jeszcze przed oficjalną premierą producent udostępnił jednak kolejne już informacje na temat swojego pierwszego flagowca, w tym jego render.

Redmi i główny menedżer Lu Weibing zdążyli zdradzić już bardzo dużo szczegółów na temat Redmi K20. Oficjalna prezentacja wydaje się więc właściwie tylko formalnością, nawet jeśli nadchodzący flagowiec skrywa jeszcze kilka tajemnic. Teraz z ich listy możemy jednak wykreślić kolejne rzeczy.

Reklama

Na oficjalnym profilu marki w chińskim serwisie społecznościowym Weibo udostępniono grafikę, która zdradza design Redmi K20. W oczy rzuca się przede wszystkim wyjątkowo oryginalne załamywanie światła przez (najprawdopodobniej) taflę szkła, co tworzy niezwykle efektowny i wielokolorowy efekt, pomimo że smartfon w gruncie rzeczy jest bordowy.

Kolejną rzeczą, której nie sposób przeoczyć, jest aparat. Składa się on z trzech obiektywów ułożonych jeden pod drugim, jak chociażby w OnePlus 7 Pro. Pierwszy w kolejności jest jednak jakby „oddzielony” od pozostałych dwóch znajdujących się na jednej „platformie”. To dość popularny zabieg, na podobny zdecydowali się m.in. Huawei w P20 Pro i Lenovo w modelu Z6 Pro.

smartfon Redmi K20
Redmi K20 (fot. Redmi Weibo)

A skoro już wspomniałem o aparacie, to od razu też przypomnę, że główny obiektyw w module ma wykorzystywać sensor Sony IMX586 o rozdzielczości 48 Mpix z pikselami wielkości 0,8 µm. Użytkownicy dostaną również możliwość nagrywania wideo w super zwolnionym tempie przy 960 klatkach na sekundę.

Z kolei Lu Weibing podzielił się informacją, że Redmi K20 zostanie wyposażony w siódmą generację ekranowego czytnika linii papilarnych. Od razu wypada więc tu zaznaczyć, że w tym modelu pojawi się „flagowej jakości” (to cytat jak coś) wyświetlacz AMOLED, gdyż na razie panele LCD jeszcze nie obsługują tej technologii (ale wkrótce może się to zmienić).

Według deklaracji głównego menedżera Redmi, w praktyce oznacza to, że obszar do rozpoznawania odcisków palców jest większy o 15%, prędkość odblokowywania o 10% szybsza, a skuteczność w niskiej temperaturze i silnym świetle oraz przy suchych palcach o 30% wyższa.

smartfon Redmi K20
Ekranowy czytnik linii papilarnych w Redmi K20 (fot. Lu Weibing Weibo)

Źródło: Redmi Weibo dzięki GizmoChina; Weibo dzięki GSMArena