Premiera Fitbit Charge 5 (fot. Fitbit)
Fitbit Charge 5

Fitbit Charge 5 otrzymuje wyczekiwaną aktualizację z opcją badania EKG

FItbit Charge 5 jest z nami już od sierpnia. Od tego czasu producent kazał nam czekać na najbardziej zaawansowane funkcje, w tym na możliwość wykonania testu EKG. Teraz opaska zyskuje te możliwości.

Reklama

Pierwszy sensor EKG w opasce FitBit

W sierpniu Fitbit Charge 5 podbił serca fanów marki – oto po raz pierwszy firma ta wykorzystała sensor EKG w swoim urządzeniu noszonym. Dzięki niemu, użytkownicy będą mogli szybko rozpoznać nieprawidłową pracę serca.

Render Fitbit Charge 5 (fot. Fitbit)
Fitbit Charge 5

Żeby zrobić test EKG, wystarczy uruchomić aplikację EKG i przytrzymać palce na bocznych panelach opaski przez 30 sekund. Dane zostaną przetworzone i smartband określi, czy praca naszego serca nie wykazuje oznak migotania przedsionków. W razie pozytywnego wyniku, urządzenie wyświetli stosowne ostrzeżenie.

Oprócz powyższej funkcji, posiadacze subskrypcji Fitbit Premium zyskają dostęp do wskaźnika Daily Readiness Score. Obliczany jest on na podstawie danych dotyczących snu, aktywności i zmienności tętna, i wskazuje, w jaki sposób użytkownik może poprawić swoją kondycję oraz zdolności regeneracyjne.

Na przykład wynik wyższy niż 30 punktów spowoduje, że aplikacja Fitbit zachęci nas do bardziej regularnego osiągania założonych celów. Niższy wskaźnik zasugeruje poświęcenie czasu na odpoczynek i regenerację, by uniknąć przetrenowania.

Daily Readiness Score będzie dostępny także dla użytkowników urządzeń Fitbit Sense, Versa 3, Versa 2, Luxe i Inspire 2. Użytkownicy Androida, by skorzystać z aktualizacji, powinni sprawdzić, czy ich aplikacja nosi numer wersji 3.50 lub wyższy.