Final Fantasy 14 już nie kupicie

Jeśli planowaliście zakup Final Fantasy 14, to niestety nie mamy dla Was dobrych wieści. Squire Enix poinformowało bowiem, że sprzedaż gry została na razie wstrzymana. Powód? Ogromne obciążenie wszystkich serwerów przez napływających w milionowych liczbach graczy. 

Final Fantasy 14 ma spore problemy

Nikt nie mógł się spodziewać, że gra wydana jeszcze w 2013 roku odżyje tak gwałtownie, że zdestabilizuje wszystkie dostępne serwery. A tu proszę, stało się! Gracze nie nadciągnęli jednak ze wszystkich stron bez powodu, bo ma to związek z debiutującym rozszerzeniem Endwalker.

Nowe DLC miało zabrać graczy na tajemniczy księżyc planety, na której rozgrywa się akcja Final Fantasy. Zainteresowanie było tak wielkie, że już na początku miesiąca do udziału w zabawie zarejestrowało się ponad 25 milionów graczy! 

Square Enix nie miało wyjścia i musiało podjąć bardzo radykalne kroki, czyli tymczasowo wycofać grę ze sprzedaży. Na razie zablokowano możliwość zakupienia podstawowej wersji gry (edycja kolekcjonerska oraz dodatki wciąż są dostępne w sklepie). 

Final Fantasy 14
Rozszerzenie Endwalker (Źródło – The Digital Maitre)

Japończycy zapowiedzieli także, że będą sukcesywnie usuwać fizyczne kopie gry ze sklepów, a także minimalizować liczbę wyświetlanych reklam. I cóż, tak będzie do czasu, aż twórcy poprawią stabilność serwerów.

Osobom korzystającym z darmowej rozgrywki wydłużono zaś możliwość zabawy o 14 dni. Na ten moment nie wiadomo, jak i kiedy uda się naprawić infrastrukturę serwerów, ale przez problemy związane z pandemią, czas oczekiwania zapewne się wydłuży. Warto też dodać, że już 21 grudnia do gry trafi aktualizacja naprawiająca tzw. błąd 2002.

Final Fantasy 14 – słynny MMORPG

O serii Final Fantasy słyszał chyba każdy. To w końcu jedno z najpopularniejszych MMORPG na rynku gier. Czternasta odsłona serii zabiera graczy do magicznej krainy Eorzea, którą – jak zawsze – trzeba będzie uratować przed zagładą. 

Jak na produkcję MMORPG przystało w trakcie zabawy tworzymy własną postać, eksplorujemy świat, wykonujemy misje i walczymy z hordami potworów. Mamy też możliwość rozwoju swojego bohatera (kształtowania klas, umiejętności itd.), a także kluczowe elementy PvP. Aby cieszyć się rozgrywką należy opłacić abonament, ale istnieje też możliwość przetestowania gry w okresie próbnym. 

Final Fantasy 14 trafiło na rynek w 2013 roku na PS3 oraz PC. Później zawędrowało także na konsole PS4 i PS5.