fot. Pixabay

Potwierdzone: Lidl Pay będzie dostępne w Polsce!

Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, Google Pay i… Lidl Pay. Czy w Polsce potrzebny jest kolejny system płatności mobilnych? Lidl jest przekonany, że tak. I może mieć rację, ponieważ zapowiada się, że rzeczywiście znacząco uprości życie klientom i skróci czas obsługi przy kasie.

Pierwsze informacje na temat uruchomienia Lidl Pay w Polsce pojawiły się już kilka miesięcy temu, lecz wówczas lokalny oddział sieci dyskontów nie potwierdził, że planuje wprowadzić ten system płatności mobilnych do naszego kraju, mimo że z powodzeniem funkcjonuje on w Hiszpanii. Temat szybko ucichł, wszyscy o nim zapomnieli i nikt do tego nie wracał. Aż do dzisiaj.

Reklama

Lidl Pay w Polsce

Biuro prasowe Lidl Polska przesłało do serwisu Cashless informację, która potwierdza zamiar wprowadzenia Lidl Pay do kraju nad Wisłą. Sieć dyskontów potrzebuje jednak jeszcze trochę czasu, aby uruchomić swój system płatności w Polsce. Dokładna data startu usługi nie jest znana, ale zaplanowany jest on na 2020 rok.

Mimo że wiele osób w naszym kraju korzysta z Apple Pay i Google Pay oraz innych metod, które ze względu na swoją specyfikę znacznie wolniej zyskują na popularności (Fitbit Pay, Garmin Pay), to Lidl Pay może być tzw. strzałem w dziesiątkę. Ma się on bowiem opierać na już dostępnej aplikacji Lidl Plus na urządzenia mobilne, w której znajduje się wirtualna karta w formie kodu QR. Po dodaniu karty płatniczej wystarczy zeskanować kartę lolajnościową, aby za jednym zamachem zgarnąć ewentualne rabaty i zapłacić za zakupy.

Taki mechanizm znacznie ułatwi życie klientom, ponieważ nie będą musieli już wykonywać dwóch czynności przy kasie – nawet w przypadku korzystania z Apple Pay lub Google Pay trzeba poświęcić chwilę, aby najpierw zeskanować kartę lojalnościową, a następnie zapłacić za zakupy. A jeżeli ktoś nie używa mobilnych płatności, to szukanie fizycznej karty płatniczej w torbie/plecaku dodatkowo przedłuża proces. Przyspieszy to też finalizowanie transakcji, co powinno przełożyć się na szybszą obsługę, szczególnie jeśli Lidl postara się, aby jak najwięcej osób dodało swoją kartę płatniczą do aplikacji Lidl Plus i zaczęło korzystać z Lidl Pay.

Źródło: Biuro Prasowe Lidl Polska via Cashless