FIFA 21 AS Roma

W FIFA 21 nie znajdziemy AS Roma, ale za to cofniemy rozgrywkę po zmarnowanej akcji

Do premiery gry FIFA 21 pozostały zaledwie dwa miesiące, a to oznacza, że EA Sports zaczyna udostępniać w sieci nowe szczegóły na temat swojej kluczowej marki. Co ważne, są to informacje zarówno złe, jak i dobre. Zaczniemy od tych pierwszych.

FIFA 21 bez AS Roma

Jak dowiadujemy się ze strony romapress.com, popularny zespół AS Roma nie pojawi się oficjalnie w FIFA 21. Wszystko spowodowane jest prawdopodobnie umową na wyłączność z Konami. W związku z tym AS Roma zostanie zastąpiona fikcyjnym… Roma FC, jednak w zespole znajdą się wszyscy „oryginalni” piłkarze, ale nie mamy już co liczyć na oficjalne godło zespołu, koszulki czy stadion.

Co warte odnotowania, to nie pierwszy tego typu przypadek w serii FIFA, bo już rok temu z gry wyleciał Juventus, a jego miejsce zajął Piemonte Calcio – fikcyjny klub udający Juve. Powodem braku legendarnego włoskiego zespołu w FIFA 20 była umowa pomiędzy Konami a Juventusem, na mocy której zespół ten ekskluzywnie trafił do PES 2020. W FIFA 21 prawdopodobnie nie doczekamy się powrotu drużyny Wojtka Szczęsnego.

Nie strzeliłeś gola? To cofnij czas!

Najgłośniejszą zmianą (ale niekoniecznie największą) jest dodanie możliwości cofania rozgrywki o kilka sekund po nieudanej akcji, co da możliwość wykonania jej powtórnie. Ta nowa mechanika , jak można się domyślić, będzie całkowicie opcjonalna i występować ma tylko podczas szybkiej gry, więc nie ma co się martwić o balans meczów wieloosobowych.

Szczerze powiedziawszy, jestem zdziwiony, że opcja ta dopiero teraz zawitała do serii FIFA. Myślę, że sam będę z niej korzystał podczas meczów solo, szlifując swoje – niestety dość niskie w tej grze – umiejętności. Cofanie czasu, a także resztę nowości możecie obejrzeć w akcji w poniższym zwiastunie. Dodam, że można włączyć w nim polskie napisy.

Cofanie rozgrywki po nieudanej akcji to nie jedyne zmiany względem poprzedniej odsłony FIFA. Spodziewać się możemy także nowego, bardziej naturalnego systemu kolizji, lepszego dryblingu czy bardziej naturalnego zachowywania się piłkarzy oraz kilku innych mniejszych, ale znaczących usprawnień. Zmian jest więc całkiem sporo i przekonany jestem, że fani serii będą zadowoleni.

FIFA 21 zadebiutuje na rynku już 9 października 2020 na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Niestety wspomniane wyżej zmiany dotyczą tylko pierwszych trzech wymienionych platform – Switch dostanie jedynie zaktualizowane składy względem FIFA 20.

W grudniu tego roku powinniśmy dostać jeszcze FIFA 21 na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X, ale dokładnych szczegółów tej wersji, jak i pełnej daty premiery nadal nie znamy.