FIFA 21
fot. EA Sports

Lewandowskiego brak. Kylian Mbappé gwiazdą okładki FIFA 21

Choć przedsprzedaż gry FIFA 21 trwa już od jakiegoś miesiąca, dotąd nie wiedzieliśmy, jak będą wyglądać okładki tytułu w wersji pudełkowej, a dokładniej – którzy piłkarze na nich wystąpią. Pierwszy typ został potwierdzony przez EA Sports – będzie nim Kylian Mbappé.

Kylian Mbappé twarzą okładki FIFA 21

EA Sports wybrało pierwszą postać, jaką będzie nam dane zobaczyć na okładkach z grą FIFA 21. Będzie nią francuski piłkarz Kylian Mbappé. Niezmiernie się z tego cieszy:

Znalezienie się na okładce EA SPORTS FIFA jest spełnieniem marzeń. Od czasu mojego pobytu w Bondy, przez Clairefontaine, aż po Mistrzostwo Świata, jest to kolejny przełomowy moment w mojej karierze. Gram w tę grę od dzieciństwa i mam zaszczyt reprezentować nowe pokolenie zawodników i być w tej samej grupie co wielu innych niesamowitych piłkarzy, z którymi teraz dzielę ten zaszczyt.

Informacja o dołączeniu Mbappé do grona piłkarzy, których podobizny będą masowo drukowane na etykiety pudełek z FIFĄ 21 pojawiła się tuż po ogłoszeniu nowych koszulek domowych i wyjazdowych drużyny Paris Saint-Germain, w barwach którego to klubu gra obecnie Mbappé. Można więc powiedzieć, że dla niego to niemalże kumulacja pozytywnych wydarzeń.

Kylian Mbappé znajdzie się na okładce FIFA 21

O powodach, dla których to właśnie Kylian Mbappé został jedną z twarzy gry FIFA 21, wypowiedział się przedstawiciel EA Sports, Cam Weber:

W miarę jak nasza franczyza FIFA przyspiesza w kierunku następnej generacji futbolowych doświadczeń, wiemy, że sportowiec na jej okładce musi ucieleśniać zarówno przyszłość naszej gry, jak i przyszłość całej piłki nożnej. Kylian reprezentuje to, co wnosimy do tego doświadczenia w tym roku, od jego zaangażowania w rozwój kultury piłki nożnej, po głębokie więzi społeczne i niesłabnące pragnienie, by podnosić swoją grę na wyższy poziom. Jesteśmy podekscytowani, że będziemy współpracować z Kylianem w promowaniu tej Światowej Gry.
Kylian Mbappé i FIFA 21

Kolejni kandydaci na okładkę FIFY 21

Jak na razie, EA Sports potwierdziło personalia tylko jednego piłkarza, który ma zagościć na okładkach gry FIFA 21. Inne jej wersje mogą zawierać zdjęcia innych zawodników. Przecieki wspominają o takich postaciach jak Trent Alexander-Arnold z Liverpoolu, Joao Felix z Atlético Madrid i Erling Haaland z Borussii Dortmund.

Do premiery FIFY 21 mamy jeszcze trochę czasu – bo ma pojawić się w regularnej sprzedaży 9 października.