Naostrzcie pługi – Farming Simulator 19 będzie dostępny za darmo!

Ta informacja to nie lada gratka dla wszystkich miłośników gier symulacyjnych, a w szczególności tych, którzy zamiłowanie do elektronicznej rozrywki łączą z zainteresowaniem rolnictwem. Już 30 stycznia kultowy Farming Simulator 19 zostanie udostępniony całkowicie za darmo.

Reklama

Rolnictwo jest na czasie!

I to dosłownie. Wystarczy spojrzeć na listę najchętniej odtwarzanych filmów na YouTube, by bez problemu znaleźć filmy produkowane przez rolników, którzy regularnie dzielą się z widzami efektami swojej pracy. Filmy te często przekraczają liczbę 200 tysięcy wyświetleń w ciągu zaledwie kilku dni, co mówi samo za siebie: zainteresowanie rolnictwem dynamicznie i konsekwentnie rośnie!

Nie inaczej sytuacja wygląda w branży gier komputerowych. Farming Simulator 19 – hitowa produkcja szwajcarskiego studia Giants Software na zdobycie grona dwóch milionów nabywców potrzebowała zaledwie pół roku rynkowej obecności. Dzięki promocji w Epic Games Store ta liczba z pewnością zwiększy się znacząco.

Reklama
Tu jest jakby luksusowo!

Skąd ta popularność?

W kwestii innych multimediów niż gry komputerowe trudno jednoznacznie określić. Duże znaczenie może mieć fakt, że w Polsce, w dalszym ciągu, czynnych jest około 1,5 miliona gospodarstw rolnych, co przekłada się na zainteresowanie grupy około 6 milionów potencjalnych klientów, do tego wszyscy niezwiązani z uprawą roli, dla których to po prostu jeden z obiektów zainteresowań.

Co do samej gry, ta jest po prostu bardzo dobrze zrobiona i najprawdopodobniej to jest jej największy sekret. Odwzorowanie pojazdów, łącznie z odgłosem silnika i pracą poszczególnych narzędzi, stoi na najwyższym poziomie. Do tego specyficzny, nieco leniwy klimat, który sprawia, po FS 19 sięga się szczególnie chętnie kiedy przychodzi ochota na to, by się odprężyć i zrelaksować przy znacznie mniej angażującym tytule niż, na przykład, strzelanki. Unikatowy klimat Farming Simulator 19 może sprawić, że w grę wsiąkniemy na wiele długich godzin.

Nie jeździłeś nigdy Bizonem? Najwyższa pora spróbować!

Darmo dajo?! Gdzie, kiedy?!

Farming Simulator 19 będzie dostępny za darmo w sklepie Epic Games Store począwszy od 30 stycznia bieżącego roku. Zgodnie z aktualną ofertą sklepu, dostępny za darmo tytuł zmienia się co tydzień, dlatego na uzyskanie praw do darmowej gry w ten bardzo fajny symulator będziemy mieli równy tydzień. Warto skorzystać zwłaszcza, że polskim rynku dystrybutorem tej gry jest wiszący na włosku CDP, który z dużym prawdopodobieństwem lada dzień ogłosi upadłość, co może oznaczać przejściowe problemy z jej dostępnością stacjonarną, do momentu znalezienia nowego wydawcy.

Cóż, w tym miejscu wypadałoby mi napisać, że najwyższy czas zapiąć lśniący nowością pług do naszego John Deere’a i wyjechać na orkę, jednak nie wydaje się to konieczne. Epic Games Store właśnie zaorał.

Źródło: GRYOnline.pl

 1. Ja rozumiem, że jakiś krawaciaż po 10 godzinach w biurze ma chęć na zmianę otoczenia i bodźców ale pisać o 6 milionach rolników jako potencjalnych zainteresowanych symulatorem gospodarstwa rolnego to co najmniej lekka przesada :)

  1. Czy ja wiem? Moim zdaniem działa to podobnie jak w przypadku amatorów ścigających się w KJSach. Warto czasem odpalić symulator i pobawić się czymś znacznie fajniejszym niż to, co stoi w naszym garażu :).

 2. Mam praktycznie wszystkie części i udzielałem się kiedyś aktywnie na nieistniejącym już forum tej gry i rozkład wieku oraz miejsca zamieszkania był zróżnicowany od dzieci rolników po korposzczury ;-) sporo osób bawiło się tą grą dla samych modów modelowali 3d i programowali mody i skrypty. I dzięki ich pracy ta gra ma takie właśnie możliwości.

  1. Ja tam nic nie mam do Epic Games Store. Jest schludny i na temat. Co prawda, nie ma kilku opcji ze Steam, ale i tak nie jest najgorzej. Nie rozumiem nienawiści graczy do EGS. Co, bo na nim Fortnite jest?

   1. Jeszcze przeczytaj swój „artykuł” i potem mój komentarz. Czytaj do momentu, aż zrozumiesz o co chodzi. Potem przejrzyj raporty giełdowe i więcej nie popełniaj kaczek.

    1. Prośba do szanownego komentującego o weryfikację faktów zanim następnym razem zdecyduje się kogoś obrazić.

     Po pierwsze – wydawnictwo CDP jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, nie akcyjną, więc nie przejrzymy raportów giełdowych, bo ich nie ma.

     Po drugie – właścicielem wydawnictwa CDP jest Merlin Commerce sp. z o.o., nie CD Projekt SA.

     Po trzecie – CD Projekt S.A., CD Projekt RED (jednostka zależna od CD Projekt S.A) i CDP sp. z o.o. to trzy odrębne podmioty. W komentarzu zapewne chodziło o CD Projekt S.A., który istotnie ma się świetnie.

     Wypadałoby, tak z przyzwoitości, przeprosić.

     1. o weryfikację faktów zanim następnym razem zdecyduje się kogoś obrazić

      Wypadałoby, tak z przyzwoitości, przeprosić.

      Macie rację redakcjo, dystrybutor został sprzedany merlinowi, przeoczyłem to, myślałem, że to spółka założycieli, która jest ciągle w grupie. Aj waj jak mawiąją.

  1. No i? Co ma xbox do tego, że EpicGames zapłaciło twórcom farminga za możliwość rozdawania tej gry za free? XDDD

 3. Symulator farmy tak może powiedzieć tylko „mieszczuch”, bo każdy kto grał w Farming Symulator wie że ta symulacja jest lekko mówiąc umowna i średnio dopracowana poza tym F.S.19 nie wprowadza żadnych rewolucji oprócz ładniejszej grafiki wszystko co jest w F.S. 19 można było w wcześniejszej wersji gry dostać za sprawą modyfikacji. Tak się zastanawiam czy jest jakiś gracz który gra w F.S. 19 bez żadnych modyfikacji bo moim zdaniem nie, a jeśli tak to brawo i gratulacje masz moje uznanie

 4. Ok jestem 370zł w plecy bo fs bedzie darmowy bo tak kolekcjonerka 250+120 zwykła płyta z fs nie liczę dodatków takich jak platinium,anderson…….od fs 13 tak robiłem kolekcjonerka+zwykła płyta z grą jeszcze nie było czegos takiego ze przed premierą nowego fs jest bez płatny ok były cracki ale nie było mp a teraz za darmo bedą mieć mp
  P.S. tak mam ból dupy bo jestem 370 zl w plecy

  1. Bardzo dobrze, niech boli dupsko XD

   Bo trzeba być upośledzonym, albo typowym polaczkiem, żeby mówić, że jest się 370 zł w plecy bo teraz gra jest za darmo XDDDDDDD

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama