Naostrzcie pługi – Farming Simulator 19 będzie dostępny za darmo!

Ta informacja to nie lada gratka dla wszystkich miłośników gier symulacyjnych, a w szczególności tych, którzy zamiłowanie do elektronicznej rozrywki łączą z zainteresowaniem rolnictwem. Już 30 stycznia kultowy Farming Simulator 19 zostanie udostępniony całkowicie za darmo.

Rolnictwo jest na czasie!

I to dosłownie. Wystarczy spojrzeć na listę najchętniej odtwarzanych filmów na YouTube, by bez problemu znaleźć filmy produkowane przez rolników, którzy regularnie dzielą się z widzami efektami swojej pracy. Filmy te często przekraczają liczbę 200 tysięcy wyświetleń w ciągu zaledwie kilku dni, co mówi samo za siebie: zainteresowanie rolnictwem dynamicznie i konsekwentnie rośnie!

Reklama

Nie inaczej sytuacja wygląda w branży gier komputerowych. Farming Simulator 19 – hitowa produkcja szwajcarskiego studia Giants Software na zdobycie grona dwóch milionów nabywców potrzebowała zaledwie pół roku rynkowej obecności. Dzięki promocji w Epic Games Store ta liczba z pewnością zwiększy się znacząco.

Tu jest jakby luksusowo!

Skąd ta popularność?

W kwestii innych multimediów niż gry komputerowe trudno jednoznacznie określić. Duże znaczenie może mieć fakt, że w Polsce, w dalszym ciągu, czynnych jest około 1,5 miliona gospodarstw rolnych, co przekłada się na zainteresowanie grupy około 6 milionów potencjalnych klientów, do tego wszyscy niezwiązani z uprawą roli, dla których to po prostu jeden z obiektów zainteresowań.

Co do samej gry, ta jest po prostu bardzo dobrze zrobiona i najprawdopodobniej to jest jej największy sekret. Odwzorowanie pojazdów, łącznie z odgłosem silnika i pracą poszczególnych narzędzi, stoi na najwyższym poziomie. Do tego specyficzny, nieco leniwy klimat, który sprawia, po FS 19 sięga się szczególnie chętnie kiedy przychodzi ochota na to, by się odprężyć i zrelaksować przy znacznie mniej angażującym tytule niż, na przykład, strzelanki. Unikatowy klimat Farming Simulator 19 może sprawić, że w grę wsiąkniemy na wiele długich godzin.

Nie jeździłeś nigdy Bizonem? Najwyższa pora spróbować!

Darmo dajo?! Gdzie, kiedy?!

Farming Simulator 19 będzie dostępny za darmo w sklepie Epic Games Store począwszy od 30 stycznia bieżącego roku. Zgodnie z aktualną ofertą sklepu, dostępny za darmo tytuł zmienia się co tydzień, dlatego na uzyskanie praw do darmowej gry w ten bardzo fajny symulator będziemy mieli równy tydzień. Warto skorzystać zwłaszcza, że polskim rynku dystrybutorem tej gry jest wiszący na włosku CDP, który z dużym prawdopodobieństwem lada dzień ogłosi upadłość, co może oznaczać przejściowe problemy z jej dostępnością stacjonarną, do momentu znalezienia nowego wydawcy.

Cóż, w tym miejscu wypadałoby mi napisać, że najwyższy czas zapiąć lśniący nowością pług do naszego John Deere’a i wyjechać na orkę, jednak nie wydaje się to konieczne. Epic Games Store właśnie zaorał.

Źródło: GRYOnline.pl