Fall Guys: Ultimate Knockout

Twórcy Fall Guys zmagali się z oszustami przy pomocy… osobnego serwera

Chyba nikt początkowo nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu niepozornego Fall Guys. Gra dzięki temu, że zadebiutowała premierowo w PlayStation Plus, trafiła do ogromnej ilości graczy, co pozwoliło się jej wybić na drugiej platformie po PC, gdzie przez długi czas zajmowała wysokie miejsce w rankingu sprzedaży. Niestety, w przypadku popularnych gier w końcu nadchodzi ten moment – pojawienia się cheaterów.

Twórcy Fall Guys wpadli na ciekawy pomysł walki z cheaterami

Oszuści w każdej grze wieloosobowej potrafią napsuć wiele krwi uczciwym graczom i nie inaczej jest z Fall Guys. Plaga cheaterów stała się sporym problemem na PC już jakiś czas temu, więc twórcy postanowili działać, ale na swój sposób tworząc, jak to sami nazwali – „Wyspę Cheaterów”, czyli specjalny osobny serwer, który izolował oszustów od uczciwych graczy. Pomysłowo!

Niestety „Wyspa Cheaterów” została niedawno zamknięta, a powodem tej decyzji była obawa twórców o dobry wizerunek gry w internecie. W sieci pojawiało się po prostu zbyt dużo filmów ze specjalnego serwera, które niezorientowanym w sprawie graczom mogły sugerować, że Fall Guys jest wręcz przesiąknięte oszustami i błędami. Od tej pory nieuczciwy gracze dostają po prostu blokadę konta.

Bonus: Niepełnosprawny gracz wygrywa mecz w Fall Guys

Zawsze robi mi się ciepło na sercu, gdy widzę takie inicjatywy, jak chociażby Xbox Adaptive Controller czy rozwinięte funkcje ułatwiania dostępu w The Last of Us Part II. Cieszy mnie po prostu, gdy twórcy gier i sprzętu chcą pomóc niepełnosprawnym graczom. A jeszcze bardziej mnie raduje, gdy ci sami gracze, pomimo tylu utrudnień, odnoszą sukcesy w grach!

Steven Spohn jest niepełnosprawnym graczem z zanikiem mięśni, który od lat działa na rzecz innych graczy, którzy tak samo, jak on, przez swoje choroby nie mogą w pełni cieszyć się grami. Kilka dni temu Steven opublikował na swoim profilu na Twitterze, że udało mu się zdobyć koronę w Fall Guys przy użyciu… specjalnej czapki! Nic lepszego od powyższego filmiku nie zobaczycie dziś w internecie.

Fall Guys zadebiutowało 4 sierpnia 2020 roku na PC i PlayStation 4.

Recenzja Fall Guys