(fot. Tabletowo.pl)

Facebook testuje nowy wygląd. Nareszcie będzie spójny z aplikacjami!

O tym, że Facebook przymierza się do nowego interfejsu, słyszymy właściwie bez przerwy. Wygląda jednak na to, że desktopowa wersja portalu społecznościowego już wkrótce będzie mogła pochwalić się wzornictwem spójnym z tym, które znamy ze smartfonów.

Odświeżony wygląd Facebooka (oznaczony jako FB5) znamy tak właściwie już od kwietnia ubiegłego roku. Pozwólcie, że przypomnę słowa, które pisał wtedy w swoim wpisie na ten temat Grzesiek:

Reklama

Nowy wygląd Facebooka jest już udostępniany w aplikacji na urządzenia mobilne, natomiast wersja desktopowa zacznie być widoczna w takim wydaniu „w ciągu kilku następnych miesięcy”.

Cóż, wygląda na to, że „kilka miesięcy” to zdaniem Facebooka mniej-więcej rok. Zaokrąglam w górę, gdyż nowe przeglądarkowe wzornictwo trafiło dopiero do grona wybranych testerów i na oglądanie odświeżonego portalu Marka Zuckerberga na komputerach większość z nas będzie musiała jeszcze trochę poczekać.

Myślę, że nikomu nie trzeba pisać zbyt wiele na temat tego, jak będzie wyglądał nowy Facebook, bo ten jest zupełnie spójny z tym, co doskonale znamy ze smartfonów. Nie zabraknie tutaj czytelnego feedu z podziałem przeglądanych treści na kategorie wybierane z poziomu ikon, ani przesunięcia dominacji koloru białego w jeszcze bardziej skrajną stronę – niebieskie pozostaną właściwie tylko logo i drobne akcenty.

Facebook wreszcie wprowadzi tryb ciemny

Dark mode to chyba największy trend wzornictwa ubiegłego roku i przyznam szczerze, że z uśmiechem na twarzy spoglądam na to, że coraz więcej stron, portali i aplikacji zrozumiało, że spore grono użytkowników preferuje spoglądać na ciemne barwy. Myślę, że powyższy zrzut ekranu będzie wystarczająco wymowny – pozwólcie więc, że nie będę rozwijał swojego komentarza na ten temat ;).

Wszystko wygląda na to, że Facebook jest już na ostatniej prostej i zacznie powoli, małymi krokami „wysyłać” nowy design do szerszego grona odbiorców. Zaproszenia do testów odświeżonego wyglądu zdają się być losowe i pozbawione jakiegokolwiek wzoru, przez co nie możemy jeszcze Wam doradzić, jak przyspieszyć pojawienie się przeglądarkowego FB5 u Was.

Jest drobna nadzieja, że Mark Zuckerberg uwinie się całkiem szybko i nowym wyglądem będziemy mogli się cieszyć jeszcze przed powstaniem poradników typu „jak mieć nowy wygląd Facebooka w przeglądarce?” ;).

Polecamy również:

Facebook z Dark Mode – nowy tryb pojawia się u wybranych użytkowników

źródło: Gizchina