Reklama
Facebook

Ogromna awaria! Facebook, Messenger i Instagram nie działają!

Z Facebooka, Messengera i Instagrama każdego dnia korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Teraz jednak występują problemy z dostępnością wszystkich trzech usług.

Reklama

Facebook, Messenger, Instagram nie działa

Wieczór to idealna pora na odprężenie się, odpalenie smartfona i przescrollowanie walla na Facebooku czy Instagramie oraz pogawędkę ze znajomymi na Messengerze.

Niestety, wszystkie trzy usługi mają aktualnie duże problemy z działaniem, choć akurat u mnie wszystko jest w porządku. Mam jednak chyba dużo szczęścia, bowiem w serwisie Downdetector użytkownicy z całej Europy (!) zgłaszają problemy z działaniem Facebooka, Messengera i Instagrama. Wiele zgłoszeń pochodzi od osób z Polski, a przez ogólną ich liczbę DD informuje już o awarii.

awaria Facebook
Awaria Facebooka – stan na godzinę 20:38 (źródło: Downdetector)

Co ciekawe, WhatsApp, który także należy do Facebooka, działa poprawnie – w serwisie Downdetector nie widać, aby użytkownicy mieli z nim problem, a przynajmniej w Polsce, bo na terenie Europy Zachodniej mapa robi się coraz bardziej czerwona. Oby ta czerwona plama nie doszła też do Polski. Przynajmniej na razie DD nie informuje jednak, aby wystąpiła większa awaria.