Facebook Messenger nie działa awaria
Messenger - awaria

Facebook Messenger nie działa? Trwa awaria w całej Polsce

Jeśli zauważyłeś właśnie, że nie możesz wysłać wiadomości na Messengerze, wiedz, że nie jesteś sam. Podobne problemy ma wielu innych użytkowników komunikatora w Polsce.

Reklama

Messenger nie wysyła wiadomości

Do serwisu Downdetector spływają kolejne raporty o problemach z działaniem komunikatora Facebook Messenger. Aktualnie liczba zgłoszeń przekroczyła 8 tysięcy, więc mamy do czynienia z naprawę sporą awarią. Problemy zaczęły się po godzinie 9:00, i wciąż się nasilają.

Trzeba podkreślić, że Downdetector opiera swoje raporty na aktualizowanych na bieżąco raportach od użytkowników serwisu, którzy aktywnie dzielą się z innymi informacjami o działaniu kluczowych usług internetowych. Oznacza to, że zakres awarii Messengera z pewnością jest znacznie większy.

(fot. Downdetector)

Kłopoty z wysyłaniem i otrzymywaniem wiadomości mają nie tylko Polacy – awaria wydaje się być częścią większego problemu, który odczuwają na sobie także mieszkańcy innych krajów Europy Środkowej.

Osobiście nie mam większych trudności z wysyłaniem czy odbieraniem komunikatów na Messengerze – mogę swobodnie rozmawiać, choć ewidentnie aplikacja ma problem z otrzymaniem potwierdzenia, że dana wiadomość została dostarczona.

Wiem jednak, że nie wszyscy mają tyle szczęścia. Ci z nas, których komunikacja firmowa opiera się na czacie Messengera, będą musieli zrobić sobie małą przerwę na kawę.

Nie da się stwierdzić, kiedy awaria zostanie opanowana. Na moment trzeba będzie pewnie przerzucić się na jakiś alternatywny komunikator.

Instagram też ma problemy

Znacznie mniej raportów o awarii pojawia się w temacie działania innych usług Facebooka. Pojawiają się jednak zgłoszenia dotyczące Instagrama – część użytkowników zgłasza trudności z zalogowaniem się do serwisu lub jego nieprawidłową pracą. Najpewniej ma to związek z awarią Messengera.