Facebook w żałośnie słabym stylu kopiuje Pinterest i tworzy własną aplikację Hobbi

Wydawałoby się, że Facebook ma już dość wpływów w mediach społecznościowych: włada przecież własną aplikacją, Instagramem i WhatsAppem. Jednak jeszcze nie wszystkie przyczółki są zajęte, więc zabiera się za kopiowanie Pinteresta.

Pinteresto ile dobrze pamiętam, był drugim po Facebooku „światowym” serwisem społecznościowym, w którym założyłem konto. Nie wkręciłem się w kolekcjonowanie pinów i tworzenie własnych tablic, ale mnóstwu ludzi wciąż sprawia to masę frajdy. Dlatego Facebook postanowił stworzyć aplikację mocno zbliżoną do Pinteresta, i nazwał ją Hobbi.

Hobbi to Pinterest, tylko od Facebooka

Na razie Hobbi można pobrać tylko na urządzenia z systemem iOS. Opis aplikacji wspomina o pomaganiu i organizacji procesu twórczego i zapisywaniu zdjęć projektów, nad którymi pracujemy. Mogą to być dowolne fotografie i inspiracje, dotyczące gotowania, pieczenia, majsterkowania, sztuki, rzemiosła, fitnessu czy wystroju domu.

Na razie funkcje Hobbi są bardzo ograniczone i pozostają w tyle za PinterestemW apce Facebooka także można zapisywać grafiki i tworzyć z nich kolekcje, ale nie ma możliwości wykrywania obiektów na zdjęciu i przeszukiwania zasobów serwisu pod tym kątem czy rekomendowania użytkownikowi konkretnych tablic i zbiorów, bazując na dotychczasowych zainteresowaniach.

 

To się nie uda

Choć twórcy aplikacji określają się jako NPE Team, podlegają oni Facebookowi, więc jeśli Hobbi nie spodoba się użytkownikom, zniknie z zasobów App Store szybciej niż się pojawił. Na razie rokowania są słabe, biorąc pod uwagę, że w sklepie z aplikacjami program ma na razie ocenę 1,9.

Idąc tą drogą, ten klon Pinteresta podzieli los aplikacji Whalektórą NPE Team udostępniło do pobrania w listopadzie 2019 roku. Teraz nie da się już jej znaleźć w zasobach App Store.

Facebook chce dotrzeć do młodych za pomocą aplikacji z memami. Chyba za późno na takie numery

źródło: The Next Web