Facebook pozwala pozbyć się czerwonych kropek powiadomień

Też denerwują Cię powiadomienia w postaci czerwonych kropek na ikonach w aplikacji Facebooka? Uważasz, że Marketplace niepotrzebnie zajmuje miejsce na pasku? Od teraz będziesz mógł to zmienić!

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o nadchodzących zmianach w interfejsie Facebooka oraz problemach z (kolejnym już) wyciekiem danych. Tym razem, tak dla odmiany, mamy jednak do czynienia z pozytywną nowością. Serwis wprowadza możliwość pozbycia się tych denerwujących, czerwonych kropek powiadomień, które pojawiają się przy ikonach na górnym pasku w aplikacji.

Reklama

Gigant z Menlo Park już w lipcu 2018 roku rozpoczął pracę nad zmianami w pasku nawigacji. Do dzisiaj nie widzieliśmy jakiś innowacji, które zmieniłyby sposób użytkowania Facebooka na smartfonach. Dopiero teraz dostaliśmy większe zmiany, które mam nadzieję będą pojawiały się częściej (no, może oprócz ukrywania lajków na Instagramie). Opcja ta pojawiła się w najnowszej aktualizacji aplikacji.

Powiadomienia często potrafiły się blokować, i mimo tego, że już je odczytaliśmy, kropki pojawiały się ponownie. Użytkownicy aplikacji działającej na systemie od Google często zgłaszali taki problem. Na szczęście zarówno aplikacja na Androida, jak na iOS, dają od teraz możliwość ogólnego wyłączenia czerwonych kropek.

Wystarczy przytrzymać któryś ze skrótów u góry ekranu, by wyskoczyło okienko z następującymi opcjami:

  • Usuń z paska skrótów (Remove from shortcut bar),
  • Wyłącz kropki powiadomień (Turn off notification dots).

Wyłączenie kropek działa jedynie na wybraną zakładkę, także jeżeli chcemy to zrobić do każdego ze skrótów, musimy działanie powtórzyć. Należy również pamiętać, że taka możliwość nie jest dostępna na ogólnej zakładce „Powiadomienia”.

Możemy również pozbyć się skrótów takich, jak Marketplace, Grupy, Wydarzenia czy Strony. Oprócz wymienionej wyżej opcji, całością możemy zarządzać z:

Ustawienia i prywatność (Settings & Privacy) -> Ustawienia (Settings) -> sekcja Skróty (Shortcuts) i pole Pasek skrótów (Shortcuts menu)

Aktualizacja dostępna jest już na urządzenia z Androidem i iOS. Jeśli jeszcze Wam jej nie pobrało, w przypadku Androida warto sprawdzić możliwość update’u w Sklepie Play.

Źródło: TechCrunch, TheVerge