(fot. Facebook)

Facebook Pay wkrótce w Polsce? Wiele na to wskazuje

W ustawieniach Facebooka właśnie pojawiła się nowa opcja – Facebook Pay. Czy to oznacza, że usługa wkrótce zostanie wprowadzona do Polski? Wygląda na to, że właśnie tak się stanie.

Facebook Pay – konkurent dla Blika

Zgodnie z zamierzeniami twórców Facebook Pay, usługa ma umożliwić dokonywanie płatności wewnątrz serwisu społecznościowego. Będzie można jej używać, między innymi, do płatności w grach dostępnych na platformie, a także płacić za przedmioty dostępne w ramach Facebook Marketplace.

Najważniejszą spośród możliwości autorskiego systemu płatności ma być jednak przesyłanie pieniędzy między użytkownikami Facebooka i aplikacji Messenger (w planach jest również udostępnienie usługi korzystającym z WhatsApp). Usługa ma działać bardzo podobnie do już dostępnych w Polsce przelewów na telefon za pośrednictwem platformy Blik, tyle że zamiast aplikacji bankowej i numeru telefonu, bazą ma być konto na Facebooku i podpięta do niego karta płatnicza.

Źródła pieniędzy można już dodawać

W ustawieniach Facebooka pojawiła się opcja, pozwalająca na powiązanie konta z kartą płatniczą bądź kontem w serwisie PayPal. Działanie usługi przetestowałem na swojej karcie Revolut – wszystko zadziałało prawidłowo, a Facebook Pay dokonał preautoryzacji mojej karty kwotą 1 dolara amerykańskiego.

Facebook Pay

Niestety, mimo że opcje płatności już możemy dodawać, nie oznacza, że z usługi Facebook Pay można korzystać w Polsce. Zarówno w Facebooku, jak i Messengerze, próżno szukać opcji pozwalającej na przesłanie pieniędzy, a na stronie internetowej pomocy technicznej znajdujemy następującą informację:

Facebook Pay

Kiedyś, nie wiadomo kiedy

Niestety, na tę chwilę nie dysponujemy informacjami o planowanej dacie uruchomienia Facebook Pay w Polsce. Możliwość podpinania źródła pieniędzy świadczy jednak o tym, że trwają intensywne prace nad uruchomieniem usługi, która powinna wystartować już niedługo. Jak tylko się to stanie – będziemy informować.

Dziękujemy czytelnikowi Maćkowi za podzielenie się informacjami o dostrzeżonych zmianach!