(fot. Facebook)

Facebook Campus: firma wraca do korzeni

Facebook zbudował platformę komunikacyjną dedykowaną dla największych ośrodków akademickich w Stanach Zjednoczonych. Można powiedzieć, że firma wróciła do swoich pierwotnych założeń.

Jeżeli kiedykolwiek czytaliście historię Facebooka, bądź oglądaliście film The Social Network, doskonale znacie początki tego serwisu społecznościowego i to, w jakim celu powstał. Z biegiem czasu oferowanie swoich usług wyłącznie środowisku akademickiemu przestało wystarczać Markowi Zuckerbergowi i otworzył serwis na wszystkich chętnych. Teraz postanowiono wrócić do korzeni i opracować Facebook Campus – narzędzie dedykowane największym ośrodkom akademickim.

Facebook Campus – tylko dla wybranych

Na tę chwilę, by skorzystać z Facebook Campus, trzeba być studentem jednej z trzydziestu wybranych uczelni w Stanach Zjednoczonych. Warunek ten jest ściśle przestrzegany – do skorzystania z serwisu wymagane jest posiadanie adresu e-mail w domenie .edu, należącej do uczelni, która uczestniczy w Facebook Campus.

Jako że Facebook jest obecnie platformą globalną, należy się spodziewać, że wkrótce Facebook Campus zostanie udostępniony uczelniom spoza Stanów Zjednoczonych.

Facebook Campus

Cel: utrzymanie młodych

Jeśli ktokolwiek pomyślał, że Facebook Connect będzie usługą non profit – sporo się pomylił. Nowa platforma powstała najprawdopodobniej po to, by na nowo przekonać do Facebooka najmłodszych użytkowników. Ci, z uwagi na przesyt obecnym kształtem Facebooka i szeroką konkurencje, coraz chętniej korzystają z innych serwisów społecznościowych, przez co średnia wieku użytkowników Facebooka konsekwentnie rośnie. Wygląda na to, że firma chce temu zapobiec.

Facebook Campus: Nasza Klasa od Facebooka

Zasada działania Facebook Campus będzie nieco zbliżona do tego, co kilka lat temu oferowała Nasza Klasa. Ma oferować możliwość swobodnej konwersacji, wymiany informacji i nawiązywania nowych znajomości między osobami studiującymi na tej samej uczelni.

Szczegółowe informacje o nowej usłudze dostępne są tutaj. Jeżeli tylko usługa będzie oferowana poza granicami USA i będą mogły z niej korzystać polskie ośrodki akademickie, tematowi przyjrzymy się dogłębnie.