Nie tylko Qualcomm – Samsung zaprezentuje swój najnowszy procesor już 4. stycznia | Tabletowo.pl

Nie tylko Qualcomm – Samsung zaprezentuje swój najnowszy procesor już 4. stycznia

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy mowa o najpotężniejszym procesorze mobilnym 2018 roku, od razu do głowy przychodzi Qualcomm Sanpdragon 845. Trzeba jednak poczekać na reakcję innych producentów. Swoje układy produkują przecież również inni giganci technologiczni, tacy jak Samsung czy Huawei. I to właśnie Koreańczycy już niebawem pokażą, na co ich stać.

Samsung potwierdził, że zaprezentuje następnego Exynosa 4. stycznia 2018 roku. Chociaż producent nie określił dokładnie, jak będzie nazywał się nowy model procesora, jest duża szansa, że zobaczymy Exynosa 9810 – chipset, który będzie napędzał przyszłorocznego flagowca Samsunga, Galaxy S9.

Koreańczycy pilnie strzegą swoich tajemnic i niechętnie dzielą się swoją technologią z innymi. Co prawda Samsung współpracuje z Qualcommem przy produkcji Snapdragona 845, ale dostępu do Exynosów broni jak lew. Wystarczy wspomnieć, że najwyższych przedstawicieli tej rodziny procesorów Koreańczycy nie montują nawet w najmocniejszych smartfonach ze średniej półki. Exynos 9810 zapewne również będzie zastrzeżony tylko dla modeli Galaxy S9 i S9+ oraz kolejnego Note’a.

Premiera tego chipsetu jest wysoce prawdopodobna, biorąc pod uwagę, że jego produkcja ruszyła już miesiąc temu. Całkiem możliwe, że Samsung pokusi się w nowym układzie o wbudowanie w niego jakiegoś specjalnego koprocesora, wydzielonego specjalnie dla Sztucznej Inteligencji, tak jak to zrobili Qualcomm, Huawei czy Apple w swoich najnowszych mobilnych platformach. Osobiście właśnie tego bym się spodziewał, zwłaszcza, że taką myśl sugeruje hasło z zapowiedzi: „Beyond a Component”.

źródło: PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona