Reklama

Exynos 8895: 3 GHz mocy w każdym rdzeniu Mongoose i do 80% szybsze przetwarzanie obrazu

Niedawno dowiedzieliśmy się, że rdzenie Mongoose w Exynosie 8895 mogą taktować z częstotliwością nawet 4 GHz. Można się jednak było domyślić, że są to maksymalne możliwości tego procesora, i że w finalnym produkcie zegar zostanie nieco przykręcony. I rzeczywiście tak się stało, choć 3 GHz wciąż robią wrażenie. W dodatku poznaliśmy kilka innych faktów na temat nowego układu Samsunga.

Reklama

Exynos 8890 być wytwarzany w 10-nm procesie litograficznym. Wpłynie to pozytywnie na jego energooszczędność – procesor przy największym obciążeniu ma pobierać maksymalnie 5W. Zwiększą się również jego możliwości w kwestii przetwarzania obrazu – nawet o 80%.

Układ został nawet już przetestowany w Geekbench. W teście jednego rdzenia osiągnął 2301 punktów, natomiast w teście Multi-Core 7019 punktów.

Exynos 8895
Exynos 8895

Źródło wskazuje również, że Exynos 8895 napędzać będzie przyszłoroczne flagowce Samsunga, czyli Galaxy S8. Wiemy też, że Koreańczycy chcą stworzyć własny układ graficzny (trwają rozmowy z NVIDIĄ i AMD o udzielenie licencji), jednak prace nad nim wejdą w końcową fazę dopiero we wrześniu 2017 roku.

A skoro jesteśmy już przy przyszłorocznych flagowcach, to tutaj znajdziecie najświeższe doniesienia na jego temat.

Źródło: GizmoChina