Europejskie ceny Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge bez tajemnic | Tabletowo.pl

Europejskie ceny Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge bez tajemnic

Dołącz do dyskusji 0

Muszę Wam się do czegoś przyznać. Dotychczas byłam wielką zwolenniczką smartfonów HTC i Asusa (zwłaszcza z niedostępnej w Polsce serii Padfone). Telefony Samsunga nigdy nie pociągały mnie pod względem wzornictwa i interfejsu TouchWiz, który albo się lubi, albo nie. Nowa seria Galaxy S6 zrobiła na mnie świetne pierwsze wrażenie praktycznie pod każdym względem (poza palcującymi się pleckami). I, tak, jest to pierwszy raz, kiedy faktycznie czekam na rynkową premierę telefonu Samsunga.

Urządzenie to nie jest wolne od wad – nie posiada slotu kart microSD, nie oferuje możliwości bezproblemowego zdjęcia obudowy i wymiany akumulatora (aczkolwiek można to zrobić – pisaliśmy o tym fakcie). Do tego dla wielu minusem będzie brak wodoodporności, do której przyzwyczailiśmy się w Galaxy S5. Mimo wszystko jednak prezentuje się doskonale (zwłaszcza wersja perłowo-biała), a samo oprogramowanie zostało odchudzone, przez co wygląda i działa sporo lepiej niż w poprzednich flagowcach z serii „Galaxy S”.

Wciąż jednak nie doczekaliśmy się podania przez Samsunga cen obu wersji nowego flagowca, które będą obowiązywały w Polsce. Portal Sammyhub natomiast przygotował zestawienie cen Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge w krajach europejskich, któremu warto przyjrzeć się bliżej (Polski oczywiście na liście brak). Informacje te potwierdzają wcześniejsze wiadomości.

Europejskie ceny nowości Samsunga prezentują się następująco:

Galaxy S6:

  • 32GB: 699 euro,
  • 64GB: 799 euro (829 euro w Finlandii),
  • 128GB: 899 euro (949 euro w Finlandii).

Galaxy S6 Edge:

  • 32GB: 849 euro,
  • 64GB: 949 euro (999 euro w Finlandii),
  • 128GB: 1049 euro

Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge ma trafić do sprzedaży w połowie kwietnia – najprawdopodobniej wtedy również pojawi się w Polsce (mówi się dokładnie o drugiej połowie). W Szwecji sprzedaż ma się rozpocząć 10 kwietnia, tydzień później natomiast między innymi na Słowacji i w Kazachstanie.

Kwestią czasu jest ujawnienie przez Samsunga oficjalnych polskich cen Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Gdy tylko się to stanie, z pewnością wrócimy do Was z tymi informacjami.

Jakie ceny obstawiacie?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona