Ważne

Samsung Galaxy S6 z ponad 20 milionami preorderów

Wygląda na to, że strategia resetu w przypadku Serii Galaxy S poskutkowała. S4 sprzedawał się średnio, a S5 po prostu słabo jak na tę prestiżową serię. Samsung wdrożył “Projekt Zero” mający na celu tchnięcie nowego życia w eSki.

Brak wymiennej baterii, brak slotu na kartę SD, szklano-metalowa obudowa. Wydawałoby się, że to zaprzeczenie tego, co do tej pory robił ten koreański gigant. Wiele wskazuje jednak na to, że był to dobry ruch. Według dziennika Korean Times, przedstawiciel firmy anonimowo stwierdził, że Samsung otrzymał ponad 20 milionów preorderów na Galaxy S6 i S6 Edge. 15 milionów w sprzedaży bezpośredniej i 5 milionów u operatorów. Jeśli te dane się potwierdzą, będzie to niewątpliwy rekord i dobra wróżba na przyszłość, dla firmy, która zmaga się z pewnymi kłopotami finansowymi – a dokładniej z zauważalnym spadkiem dochodów.

Samsung received some 20 million pre-orders for the S6 and S6 Edge-15 million of S6 and five million of the S6 Edge from mobile carriers worldwide. This is a record.

galaxy-s6-iphone-6-comparison-bottom-fronts

Zastosowanie metalu i szkła, odchudzenie urządzenia i pozbycie się śmieciowych funkcji i appek było tym, na co czekałem i po raz pierwszy od długiego czasu jestem pod dużym wrażeniem tego, co zrobili Koreańczycy. Czyżby sprawdziła się zasada, że Samsung osiąga sukces gdy kopiuje Apple? Wygląd tego urządzenia, rozmazane przezroczyste ekrany ustawień i aplikacji, identyczny interfejs rozpoznawania linii papilarnych. Nie można winić firmy za to, że próbuje konkurować z amerykańskim gigantem na podobnych zasadach, ale już teraz spodziewałbym się pozwu z Cupertino. W świecie, gdzie można opatentować czarny prostokąt i “slide to unlock”.

To be honest, pre-orders of the two Galaxy variants from our major clients are really huge.

samsung-galaxy-s6-34-710x399 touchid-scan-fingerprint2-20130910 screen-shot-2015-03-03-at-9-35-10-am ios7_control_center

Komentarze

 • Koń Czyta Chrust

  “Brak wymiennej baterii,”

  bateria jest wymienna po odkręceniu płyty. Żaden problem.

  “Samsung osiąga sukces gdy kopiuje Apple”

  Buhahhahahaha ! 60 % podzespołów do Apple jest wykonywane przez Samsunga !

  • 1) To odkręcaj płytę za każdym razem gdy na mieście padnie Ci bateria. W każdym smartfonie bateria “jest wymienna” po odkręceniu wystarczającej liczby śrub.
   2) Od 1,5 roku już nie
   3) Jaki to ma związek z tematem kopiowania?

   • Oizo

    Co do baterii to akurat mi to nie przeszkadza, mam banka w razie W. Najbardziej mnie boli brak micro sd ;/

  • M W

   Obstawiam, że tylna klapka jest klejona do obudowy (->suszarka).
   Wykonywanie podzespołów przez Samsunga nie oznacza, że produkuje ze swoich projektów.

 • kamil

  Chętnie bym też nabył ale ta cena eh. Wiadomo może czy rozwiązania z s6 edge będą powielane w nieco tańszych modelach?

 • Raff

  Takiego smartphona nie kupię bo nie posiada S6 gniazda micro sd , nie posiada wymiennej baterii i bo ma tylko 3 gb ram a nie 4 ram , nie kupię bo za wysoka cena . Ten smartfon gwóźdź do trumny Samsunga idzie na dno.

  • kesha

   A na ***** ci te 4 GB?

   • Raff

    Bo tam jest 64 bit procesor można mieć 4gb ram , a nie 32 bit 1,2,3 gb ram . Samsung idzie widać na dno.

    • kesha

     HaHa na dno idzie twoja logika ram odpowiada za płynie działanie urządzenia po co pakować kosmiczne ilości skoro 3 wystarczą

 • obserwator

  Brak wymiennej baterii, to dobry kierunek, mamy wkońcu powerbanki, które są owiele praktyczniejsze, natomiast brak slotu na microsd, to strzał w kolano. Samsung wyróżniał się m.in. tym, że ten slot posiadał. A teraz kiszka, tym bardziej można się rozglądać za konkurencją.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona