Essential Phone

Essential Phone próbuje się jakoś ratować. Obniżka ceny do 499 dolarów

Essential Phone miał wywołać na smartfonowej scenie zamieszanie porównywalne z premierą nowego iPhone’a. Jednak jedyne zamieszanie, jakie osiągnął Andy Rubin – szef projektu, nazywany „ojcem Androida” – to to, które opanowało samą firmę Essential.

Reklama

Większość z problemów związanych z pierwszym smartfonem Andy’ego Rubina powstało na własne życzenie firmy, która urządzenie zaprezentowała. Najpierw musiała tłumaczyć się z jego wysokiej ceny (699 dolarów), później z opóźnień w dostawach, a następnie naprędce łatać oprogramowanie aparatu.

Essential Phone (fot. Essential)

W obliczu takich problemów należało się spodziewać, że odbiór smartfonu nie będzie zbyt dobry, choć Essential postarało się zaprezentować go jeszcze przed premierą Galaxy Note8, by nie kompletnie nie przepaść gdzieś w zalewie informacji o nowym phablecie Samsunga.

Reklama

Wobec słabnącego zainteresowania Essential Phonem, producent musi jakoś się ratować. Firma ogłosiła więc, że telefon zyskuje stały rabat w oficjalnym sklepie internetowym w wysokości 200 dolarów. W ten sposób jego cena spadła do 499 dolarów.

Ci, którzy kupili Essential Phone przed 22 października, za 699 dolarów, nie będą mogli ubiegać się o refundację zakupu, jednak firma zobowiązuje się przekazać takim klientom voucher na 200 dolarów, który uprawni ich do kupienia kolejnego smartfona taniej. Decydując się więc na takie rozwiązanie, można kupić nowego Essential Phone za 299$ (499$ [po obniżce] – 200$ rabatu = 299$).

Essential camera 360

Kod rabatowy może być też użyty podczas zakupu modułu Essential Camera 360, co w zasadzie uczyni to akcesorium gadżetem darmowym. Żeby uzyskać kod rabatowy do sklepu, trzeba skorzystać ze specjalnego formularza dostępnego w na jego stronach.

Andy Rubin chwyta się brzytwy. Poprawki do oprogramowania aparatu zaczynają wreszcie przynosić jakieś efekty, zaś sam Essential Phone nie jest już tak niezrozumiale drogi. Gdyby smartfon zadebiutował w obecnej formie, w tej cenie i nie miał problemów z dotarciem do klientów, którzy za niego zapłacili, to jego historia mogłaby się potoczyć całkiem inaczej. W obecnej sytuacji jednak już nawet nie mówi się o tym, że mógłby powstać Essential Phone 2.

 

źródło: Essential przez AndroidAuthority

 1. Myślę, że największym gwoździem do trumny Essential Phone są Pixele. One dzierżą miano najbardziej czystych androidów. Andy Rubin gdyby wypuścił swój smartfon dwa lata wcześniej mógłby bardziej namieszać. Nie było Pixela, OnePlus nie był tak popularny a smartfon mógłby liczyć na większy rozgłos jako dziecko twórcy androida.
  Druga rzecz to próba przyzwyczajania klientów do wyższych cen. Może to i słusznie, bo można utknąć potem na pułapie 300-500$ za flagowca jak #XiaomiLepsze. Ale w cenie 699$ to trzeba mieć mocny produkt bez niedoróbek. A jak pokazują recenzje taki np aparat, obecnie jedna z najistotniejszych funkcji smartfona jest bardzo przeciętny.

 2. Z motyką na słońce.
  Niszowy smartfon, niszowe podejście, niszowa dostępność.
  Cena musi zejść aby ktokolwiek zwrócił na to uwagę.

 3. Właśnie po przeczytaniu artykułu wszedłem na ich stronę i zamówiłem, chciałem go przetestować ale nie za 699 dolarów plus clo. 499 za taki telefon z takim wykonaniem to dobra cena

 4. Heh, no nie wierzę. Wczoraj wszedłem na stronę Essentiala i myślałem, że mogliby obniżyć cenę do 500 dolców, bo nie idzie im najlepiej, a tu dzisiaj taki news :D ten zielono – złoty kolor wyglądał świetnie na zdjęciach, dlaczego go nie wprowadzą? Leć ceni, leć…

 5. Mój przyszedł wczoraj. Pierwsze co rzuca się w oczy to wykonanie, telefon poprostu jest piękny. Niestety z kamerą już tak dobrze nie
  jest,o ile za dnia jeszcze daje rade to przy słabszym świetle tak dobrze już nie jest. Testuje dalej a następny w kolejce lg v30

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama