(fot. pixabay.com)

Elon Musk korzysta z iPhone’a i nie jest zadowolony z jakości iOS

iOS i bezproblemowe działanie? Cóż, może kiedyś i tak było, ale obecnie Apple ma problemy z utrzymaniem odpowiedniego poziomu jakości. Zauważył to nawet Elon Musk.

Aktualizacje iOS do poprawy

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX, w jednej z odpowiedzi udzielonej na konferencji Satellite 2020, wspomniał o produktach z logo nadgryzionego jabłka. Nie był to pozytywny komentarz – wręcz przeciwnie, zespołowi Tima Cooka oberwało się za jakość ostatnich wersji oprogramowania.

Musk został zapytany o znaczenie oprogramowania i rolę, jaką będzie ono odgrywać w przyszłych przedsięwzięciach. Dodatkowo, został poproszony o odniesienie się do jednej z wcześniejszych wypowiedzi, w której stwierdził, że technologia z czasem traci na jakości wraz z zanikaniem odpowiednich umiejętności.

Trzymam kciuki! iOS 14 może pozwolić na zmianę domyślnych aplikacji

CEO skomentował, że technologia nie poprawia się automatycznie. Użytkownicy są bowiem przyzwyczajeni, że ich smartfon, wraz z kolejnymi aktualizacjami, staje się coraz lepszy. Niestety, nie zawsze tak to działa. Elon Musk jako przykład podał iPhone’a, z którego korzysta na co dzień. Stwierdził, że niektóre najnowsze aktualizacje z pewnością nie były świetne. Błędy w oprogramowaniu popsuły jego system poczty elektronicznej.

Czyżby chodziło o iOS 13?

Nie poznaliśmy żadnych szczegółów, Musk nie podał również konkretnych wersji iOS, które utrudniły mu korzystanie z iPhone’a. Wysoce jednak prawdopodobne, że miał na myśli iOS 13, czyli ostatnie duże wydanie systemu operacyjnego Apple.

„Trzynastka” została udostępniona na wszystkie wspierane iPhone’y we wrześniu zeszłego roku. Aktualizacja wprowadziła długo wyczekiwany systemowy tryb ciemny, a także wiele innych nowości. Niestety, szybko okazało się, że firma z Cupertino wypuściła niedopracowany produkt.

iOS 13 już tuż po premierze otrzymał kilka większych aktualizacji, które głównie skupiały się na usunięciu zgłoszonych błędów. Zdarzało się, że kolejne poprawki pojawiły się dosłownie po kilku dniach, ale i tak użytkownicy ciągle wskazywali na nowe problemy.

Apple poprawi jakość iOS?

Najnowsza wersja, czyli iOS 13.3.1, nie powinna już sprawiać większych problemów. Po licznych poprawkach, Apple udało się doprowadzić system do jakości, której wymagamy od produktów z Cupertino. Niestety, trwało to trochę zbyt długo.

Według nieoficjalnych informacji, Apple w iOS 14 ma zmienić proces rozwoju oprogramowania. Celem jest zapewnienie wyższej jakości i ograniczenie liczby wydawanych aktualizacji. Mam nadzieję, że faktycznie w Cupertino mają takie plany, bowiem nie chciałbym ponownie instalować wielu poprawek na moim iPhonie.

Polecamy również:

iOS 14 z zupełnie nowym ekranem z aplikacjami i inne nowości

źródło: Business Insider