Elektryczne hulajnogi Lime dostępne są od teraz nie tylko we Wrocławiu, ale też w Warszawie

Coraz częściej mijam ludzi, poruszających się na elektrycznych hulajnogach (naszej Kasi też zdarzało się na czymś takim jeździć). Nie każdy chce jednak kupić sobie taki sprzęt na własność i wtedy na pomoc przychodzi Lime, umożliwiający wypożyczenie go na jakiś czas. W połowie tego miesiąca usługa wystartowała we Wrocławiu, a od weekendu mogą z niej skorzystać także mieszkańcy Warszawy.

Poruszanie się na elektrycznej hulajnodze wciąż może wyglądać na hipsterstwo, lecz faktem jest, że ten środek lokomocji staje się coraz popularniejszy, ponieważ pozwala szybko i wygodnie przemieścić się z punktu A do punktu B, w dodatku niewielkim kosztem. Lime wyczuło odpowiedni moment, aby wejść do Polski i bardzo szybko rozszerza dostępność swojej usługi na kolejne miasta.

Jak wspomniałem, w połowie października 2018 roku wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg uruchomiono we Wrocławiu. Już wtedy było jednak wiadomo, że podobne pojawią się także w innych miastach. Na liście nie mogło oczywiście zabraknąć Warszawy. Lime nie zwlekało zbyt długo i udostępniło usługę w stolicy Polski w miniony weekend. Obecnie pojazdy są dostępne w kilku lokalizacjach w centrum miasta.

Aby wypożyczyć elektryczną hulajnogę, należy ściągnąć aplikację na swój smartfon z Androidem (Sklep Google Play) lub iOS (App Store), zarejestrować się za pomocą numeru telefonu, podłączyć kartę płatniczą, dać programowi dostęp do lokalizacji i później postępować według wskazówek na ekranie. Opłata na start wynosi 2 złote, a za każdą minutę pobierane jest 50 groszy.

Źródło: Wirtualne Media, własne