(fot. Honda)

Elektryczna Honda e w wersji produkcyjnej prezentuje się naprawdę ciekawie

Obecnie prawie każdy większy producent samochodów ma lub niebawem zamierza wprowadzić do swojej oferty samochód elektryczny. Wśród tych najciekawszych modeli znajduje się Honda e.

Elektryczna Honda e wygląda całkiem zgrabnie

Japońska firma pochwaliła się pierwszymi oficjalnymi zdjęciami Hondy e, które przedstawiają samochód w wersji produkcyjnej. Cieszy fakt, że finalne wydanie pojazdu niewiele różni się od tego, co mogliśmy zobaczyć już wcześniej. Dzięki temu, elektryczna Honda jak najbardziej wyróżnia się na tle pozostałej gamy samochodów producenta, a także ma bardziej unikatową stylistykę na całym rynku motoryzacyjnym.

Wrażenie robi szczególnie wnętrze pojazdu, w którym znajdą się dwa dotykowe ekrany o przekątnej 12,3 cala. Są to główne ekrany systemu informacyjno-rozrywkowego, prezentujące szereg aplikacji i usług online. Tak, elektryczna Honda, jak przystało na nowoczesny samochód, może być ciągle podłączona do internetu.

(fot. Honda)

Co ciekawe, na pokładzie znajdą się jeszcze dwa ekrany o przekątnej 6 cali. Wraz z zestawem kamer, zastąpią one klasyczne lusterka. Pozwoli to na uzyskanie mniejszych oporów powietrza, a także może poprawić widoczność w nocy.

Oprogramowanie zainstalowane w Hondzie e wykorzystuje sztuczną inteligencję. W założeniach powinno to usprawnić wbudowanego asystenta głosowego, umożliwiającego wygodne sterowanie funkcjami pojazdu z użyciem komend głosowych. Asystenta Hondy będzie można aktywować, mówiąc „OK Honda”.

(fot. Honda)

Producent wspomina, że technologia uczenia maszynowego udoskonala rozumienie głosu osób korzystających z asystenta w procesie ciągłej komunikacji, przez co odpowiedzi z czasem są coraz bardziej precyzyjne.

Honda e oferuje również łatwy dostęp do wnętrza za pomocą kluczyka cyfrowego, umożliwiającego zdalne otwieranie i zamykanie samochodu z poziomu aplikacji na smartfonie.

Honda e – dostępne wersje

Elektryczna Honda jest wyposażona w silnik dostępny w dwóch wariantach mocy – 136 KM lub 154 KM, generujący moment obrotowy 315 Nm. W mocniejszej wersji Honda e osiąga prędkość 100 km/h po około 8 sekundach.

Zamontowany akumulator o pojemności 35,5 kWh ma zapewnić zasięg do 220 km, co powinno w zupełności wystarczyć do poruszania się w mieście, w także dojazdów do pracy. Funkcja szybkiego ładowania pozwala na naładowanie akumulatorów do 80% pojemności w 30 minut.

Elektryczny samochód Hondy zadebiutuje na Frankfurt Motor Show 2019.

Polecamy również:

Honda e – można już składać zamówienia na zgrabny elektryczny samochód

źródło: materiały prasowe