Eldar Murtazin i CEO Nvidii: „Tablety stanieją” | Tabletowo.pl

Eldar Murtazin i CEO Nvidii: „Tablety stanieją”

Dołącz do dyskusji 0

Tablet internetowy to świetne narzędzie do przeglądania internetu lub rozrywki z poziomu wygodnego łóżka lub ulubionego fotela. Choć każdy chciałby go mieć, tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na zakup urządzenia, którego cena waha się pomiędzy kilkoma setkami a kilkoma tysiącami złotych. W zależności od jakości i możliwości tabletu, koszt może być niższy lub wyższy. W przeciwieństwie do telefonu komórkowego, wciąż nie jest to urządzenie leżące w zasięgu każdego. Jak stwierdzają Eldar Murtazin, rosyjski guru branży mobilnej, i Jen-Hsun Huang, CEO Nvidii, sytuacja wkrótce ulegnie diametralnej zmianie.

Na swoim profilu na Twitterze, Eldar Murtazin stwierdził, że dzisiejsza wyjątkowa promocja tabletu Amazon Kindle Fire ($139 za odnowiony model podlegający gwarancji producenta – szczegóły) zwiastuje spadek cen nadchodzących urządzeń, do których zaliczać się będzie tajemniczy tablet Google i Asusa oraz hybrydowe produkty łączące w sobie cechy i możliwości innych (obecnie są to produkty firmy Asus i Archos G10 xs). Rosjanin przewiduje, że ich koszt nie będzie przekraczał ceny telefonu komórkowego ze średniej półki.

Co więcej, w wywiadzie dla gazety New York Times, Jen-Hsun Huang, szef Nvidii, prognozuje obniżenie cen tabletów wyposażonych w najnowszy czterordzeniowy układ Tegra 3. Dzięki eliminacji przymusu wykorzystania kapitałochłonnych materiałów wartych $150 (między innymi „drogich modułów pamięci”), ich koszt ma nie przekroczyć $199. To bardzo optymistyczne założenie cieszy nas jeszcze bardziej, gdy przypomnimy sobie wypowiedź pana Huanga z listopada ubiegłego roku, w której szacował, że tablety z Tegrą 3 będą kosztować nie więcej niż $299. Wygląda na to, że wstępne kalkulacje nie przewidziały tak gwałtownego rozwoju rynku.

Eldar Murtazin i Jen-Hsun Huang szacują, że tablety będą kosztować co najwyżej $199. Waszym zdaniem, na ile powinny być wyceniane te urządzenia?

via The Verge

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona