eFun Nextbook 7GP: dwa rdzenie, 7 cali, 1 GB RAM za 130 dolarów | Tabletowo.pl

eFun Nextbook 7GP: dwa rdzenie, 7 cali, 1 GB RAM za 130 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Już trzeci raz w okolicach Nowego Roku informujemy Was o nowym produkcie firmy eFun. Na przełomie 2010/2011 pisaliśmy o modelu Nextbook Next 3 z 8-calowym oporowym ekranem, w kolejnym roku przedstawiliśmy Nextbook Elite 10, który oferował dwa rdzenie i 10-calowy wyświetlacz. Najnowszy produkt eFun ponownie różni się od swojego poprzednika, tym razem głównie ceną.

Nextbook 7GP, który jest bohaterem tego wpisu, oferuje dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, pamięć RAM o wielkości 1GB oraz 8GB pamięci użytkowej z możliwością rozszerzenia dzięki czytnikowi kart microSD. Obraz wyświetlany jest na 7-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 1024×600 pikseli, obsługującym multi-touch. Dodatkowo odnajdziemy w nim modem Wi-Fi zgodny ze standardami b/g/n , akcelerometr, wyjście HDMI, port USB 2.0, kamerkę internetową z przodu oraz aparat z tyłu urządzenia. Nextbook 7GP ma domyślnie być wyposażony w system Android 4.1 (Jelly Bean).

Tym co przyciąga uwagę jest cena tabletu, która wynosić ma tylko 129.99 dolarów. Jest to kwota niższa od tej za Nexusa 7 (choć ma on potanieć), pamiętajmy jednak o różnicach w specyfikacjach obu urządzeń. Według planów Nextbook 7GP ma wejść na rynek już w lutym, czyli w przyszłym miesiącu. Do tego czasu zostanie również oficjalnie zaprezentowany. Będzie to miało miejsce na targach CES 2013, które odbędą się w dniach 8-11 stycznia, czyli za niecały tydzień.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona