Star Wars Squadrons

Star Wars: Squadrons będzie tytułem obowiązkowym dla fanów Gwiezdnych Wojen

Gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen często eksploatują temat epickich starć za sterami legendarnych statków kosmicznych. Dawno jednak nie było tytułu, który czyniłby z tego rdzeń rozgrywki. Czekamy więc na Star Wars: Squadrons.

Singleplayer i multiplayer

Electronic Arts nie zamierza odpuścić gwiezdnowojennych klimatów, i bardzo dobrze. Po ciepło przyjętym Star Wars Jedi: Fallen Order, które w recenzji Adam nazwał „jedną z najlepszych gier” 2019 roku, apetyt na tytuły osadzone w uniwersum, którego podstawy stworzył George Lucas, rosną tym bardziej, im więcej czasu płynie.

Choć nowe Star Wars: Battlefront nie powstanie w najbliższej przyszłości, mamy nadzieję na sequel Fallen Order oraz na to, że zapowiedziane kilka dni temu Squadrons nie okaże się niewypałem.

Star Wars: Squadrons ma być tytułem skupiającym się kosmicznych walkach za sterami znanych i lubianych statków, występujących w filmach i grach z franczyzy. Ma zapewnić pełny crossplay między trzema głównymi platformami: PC, PlayStation 4 i Xbox One. Gracz będzie oglądał kokpit pojazdu z widoku pierwszej osoby.

W górę, ku Gwiazdom Śmierci

Kampania dla pojedynczego gracza ma skupiać się na wydarzeniach znanych ze starej trylogii, bitwie o Endor oraz zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. Akcja będzie wiązać się z dwoma odnoszącymi sukcesy eskadrami pilotów. Jedna z nich reprezentować będzie siły Republiki, zaś druga okaże się chlubą Imperium.

Będziemy więc mieli okazję pilotować nie tylko kultowe X-Wingi, ale także myśliwce TIE Fighter, stopniowo je udoskonalając w miarę postępów w grze. Co ważne – na dodatki będzie można zarobić, po prostu grając w grę, co od razu likwiduje temat obligatoryjnych mikrotransakcji i loot boxów.

W wersji na PC i PS4 będzie można skorzystać z gogli wirtualnej rzeczywistości, co znacznie podniesie immersję gracza. W trakcie rozgrywki dynamicznie przekierujemy moc statku do różnych jego systemów, na przykład z osłon do działek lub odwrotnie. Będziemy więc w stanie wypracować swój styl gry.

Tryb wieloosobowy zaoferuje potyczki 5 vs 5 (eskadra na eskadrę) czy bitwy całych flot, gdzie kluczowa okaże się współpraca z kolegami z drużyny, by zniszczyć flagowy okręt wroga. Przygotowano różne mapy, w tym z nowymi lokalizacjami jak Yavin Prime czy zniszczony księżyc Galitan.

Star Wars: Squadrons zostanie wydane 2 października. Choć trailer niewiele mówi, zapowiada się na ciekawy kawałek kosmicznej strzelanki!