fot. @DxOMark

DxOMark zaczęło testować aparaty w dużo tańszych smartfonach

Ranking DxOMark Mobile wywołuje ogromne emocje, ponieważ zatrudnieni tam specjaliści biorą na warsztat wyłącznie smartfony z najwyższej półki, które przecież powinny robić idealne zdjęcia i kręcić nienaganne wideo, bo kosztują mnóstwo pieniędzy. Postanowiono jednak to zmienić i sprawdzić możliwości fotograficzne kilku o wiele tańszych urządzeń.

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy to jakaś długofalowa, czy tylko jednorazowa akcja, ale faktem jest, że ekipa z DxOMark przetestowała trzy raczej tanie smartfony. Chodzi konkretnie o modele Lava Z25, Micromax Canvas Infinity i Intex Aqua Selfie. Nazwy te mają prawo nic Wam nie mówić, ponieważ ww. marki działają na indyjskim rynku, nie globalnie.

Oczywistą oczywistością jest, ze ww. smartfony nie robią tak dobrych zdjęć i nie kręcą wideo w takiej jakości, jak chociażby Huawei Mate 10 Pro czy iPhone X. Z całej trójki w ogólnym ujęciu najlepiej wypadł model Lava Z25, który uzyskał łącznie 70 punktów (74 za fotografie i 62 za filmy). Drugi jest Micromax Canvas Infinity z 57 punkami (56/58), a trzeci Intex Aqua Selfie z wynikiem 51 punktów (47/60).

Jak na tle droższej konkurencji wypadły smartfony z Indii? Co ciekawe, nie tak tragicznie. Nokia 808 PureView dostała bowiem łącznie 61 punktów, a iPhone 6… 73 punkty. Towarzystwo jest więc zacne i spokojnie można uznać wyniki Lava Z25, Micromax Canvas Infinity i Intex Aqua Selfie za całkiem niezłe. A już szczególnie pierwszego z wymienionych.

Aktualny ranking DxOMark Mobile (fot. Tabletowo.pl)

Linki do testów

Źródło: @DxOMark