Dwa dni pracy na pojedynczym ładowaniu to nie problem dla Galaxy S7?

W ogromnej większości użytkownicy zmuszeni są ładować swoje smartfony codziennie. Czas pracy urządzenia można oczywiście wydłużyć, ale zwykle wiąże się to z różnymi wyrzeczeniami. Sami producenci tę kwestię bagatelizują, skupiając się przede wszystkim na podzespołach i użytych materiałach.

Owszem, na rynku są dostępne smartfony, które potrafią popracować nieco dłużej na pojedynczym ładowaniu. Wkrótce może dołączyć do nich Samsung Galaxy S7 – tak przynajmniej sugerują zrzuty ekranu, które opublikował na swoim profilu na Twitterze Eldar Murtazin. Z opisu dowiadujemy się, że chodzi konkretnie o wersję Dual SIM oraz że urządzenie działało pełne dwa dni (z czego 4 i pół godziny z aktywnym ekranem z ustawioną jasnością na 75%) i cały czas włączoną łącznością LTE (z 3 GB pobranych danych).

Samsung Galaxy S7

Ciekawe czy taki czas pracy (przy takich lub podobnych parametrach) będzie standardem dla Galaxy S7. Oznaczałoby to, że Samsung zadbał również (w końcu) i o tę kwestię. Ciekawe też, w jakim stopniu „przysłużył” się temu bardziej pojemny akumulator (3000 mAh) oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow, który podobno pozwala urządzeniom działać dłużej na pojedynczym ładowaniu. Swój udział w tym ma też zapewne bardziej energooszczędny procesor (Qualcomm Snapdragon 820/Exynos 8890).

AKTUALIZACJA, 07.02.2016, godz. 12:50

Okazuje się, że powyższe screeny nie dotyczą Samsunga Galaxy S7:

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Źródło: @eldarmurtazin