(fot. DJI)

DJI Pocket 2 – druga generacja doskonałej kamerki 4K zintegrowanej z gimbalem

Firma DJI, znana m.in. z produkcji dronów, zaprezentowała nowe wcielenie swojej kamerki połączonej z gimbalem. Oto DJI Pocket 2.

Nowa wersja przynosi sporo usprawnień

Nie możemy mówić o rewolucji względem poprzednika, ale i tak nowa kamerka jest interesującą propozycją. Producent wprowadził bowiem wiele udoskonaleń w podstawowych elementach, które jak najbardziej mogą wpłynąć na doświadczenia z korzystania z DJI Pocket 2.

DJI Pocket 2
(fot. DJI)

Kamerka, umieszczona na 3-osiowym gimbalu, pozwala na wykonywanie zdjęć w 64 Mpix. Dla porównania, poprzednia generacja oferowała 12 Mpix. Na jakość rejestrowanych materiałów z pewnością wpłynie większy rozmiar sensora, który teraz ma 1/1.7 cala w porównaniu z wcześniejszym 1/2.3-calowym. Ponadto, obiektyw jest też jaśniejszy, co powinniśmy szczególnie odczuć w gorszych warunkach oświetleniowych – f/1.8 vs f/2.0.

Maksymalna rozdzielczość, w jakiej można nagrywać wideo, pozostała niezmieniona. Nadal to 4K i 60 klatek na sekundę, ale dzięki licznym usprawnieniom konstrukcji kamery, materiały będą prezentować się zauważalnie lepiej. Dodatkowo, w przyszłości pojawi się opcja wideo HDR.

DJI Pocket 2
(fot. DJI)

DJI Pocket 2 otrzymał także więcej mikrofonów – cztery względem wcześniejszych dwóch. Należy więc oczekiwać, że rejestrowany dźwięk będzie w odczuwalnie lepszej jakości. Tym bardziej, że zastosowany system potrafi automatycznie dostosować nagrywanie dźwięku, zależności od tego, gdzie skierowana jest kamera.

Udoskonalono również autofocus, a także dodano kilka nowych funkcji programowych. Warto jeszcze wspomnieć o opcji powiększenia. Zależnie od wybranej rozdzielczości, użytkownik może liczyć na 8-krotny bezstratny zoom dla 64 Mpix i 4-krotny bezstratny zoom dla 16 Mpix.

DJI Pocket 2 – cena i dostępność

Firma poinformowała, że sprzedaż rozpocznie się już 1 listopada. Tak, dotyczy to również Polski. Co więcej, kamerkę można już zamawiać w przedsprzedaży, np. w Media Expert.

DJI Pocket 2
(fot. DJI)

Podstawowy wariant został wyceniona na 1799 złotych. Z kolei za wersję DJI Pocket 2 Creator Combo, z którą otrzymujemy zestaw dedykowanych akcesoriów (np. bezprzewodowy mikrofon), trzeba zapłacić 2399 złotych.