Discord Nitro Basic

Discord ogłasza uruchomienie taniego płatnego planu Nitro

Discord ma nową ofertę dla osób chcących korzystać z pewnych przywilejów planu premium, ale z drugiej strony, nie potrzebujących wszystkich jego funkcji. W ten sposób powstał najtańszy Discord Nitro.

Najtańszy płatny Discord Nitro Basic

Discord – jak na razie – ma dwie opcje subskrypcji planu Nitro: zwykłą oraz Classic. Oprócz tego platforma oferuje Wzmocnienie serwera. Wydawało się, że to wystarczający miniwachlarz wyboru dla tych, którym nie odpowiadają ograniczenia darmowej wersji. Firma dostrzegła jednak, że część użytkowników chętnie skorzystałaby z dobrodziejstw Discorda Nitro, ale niekoniecznie z wszystkich.

Dlatego też powstał nowy plan Nitro Basic – nie za 9,99 dolarów ani za 4,99 dolarów, a za 2,99 dolarów. Jest on idealny dla tych, którzy chcą się posługiwać niestandardowymi emoji w konwersacjach i zwiększyć „wagę” przesyłanych plików do 50 MB. Oprócz tego, w nazwie profilu subskrybenta pojawi się odznaka wskazująca wspieranie twórców platformy.

Niższa cena subskrypcji jest podyktowana mniejszymi możliwościami niż w droższych wersjach abonamentu. Wyższe plany odblokowują opcję przesyłania plików o objętości sięgającej 100 MB. Ponadto droższe Nitro otwiera drogę do strumieniowania rozgrywki w HD czy niestandardowych ustawień serwerów.

Discord Nitro Basic

Discord Nitro Basic zostanie uruchomiony 20 października. Do tego czasu powinna zostać zaktualizowana strona lokalnych cen usługi subskrypcyjnej. Dowiemy się wtedy, ile dokładnie trzeba będzie zapłacić za nowy abonament Discorda w polskich złotych.

Dodatkowe zmiany dla wszystkich

Najnowszą rzeczą, która trafia na platformę, są Aktywności. Czatujący będą mogli teraz grać w gry i oglądać filmy bez konieczności opuszczania aplikacji. Opcje te zostaną udostępnione bez opłat, ale płacący za plan Nitro, będą mogli zaprosić innych użytkowników do zagrania w gry w szachy czy Sketch Heads (kalambury).

Discord Sketch Heads

Discord planuje także uruchomić możliwość płacenia za dodatkowe opcje bezpośrednio z poziomu aplikacji, by nie było konieczne opuszczanie jej i dokonywania płatności za pomocą strony internetowej.

Do tego, jeśli mamy swój własny serwer, skorzystamy teraz z katalogu aplikacji, który pomoże nam znaleźć najbardziej przydatne dodatki.

Obecnie Discord jest podstawową platformą komunikacyjną między graczami. Firmie udało się wyprzeć podobne rozwiązania, między innymi dzięki oferowaniu podstawowych funkcji za darmo. Jak jednak widać, wielu z nas gotowa jest uiszczać niewielkie opłaty za dodatkowe funkcje. Ważne, by użytkownicy czuli, że mają wybór, a nie że są do czegoś przymuszani. Wykorzystując ten mechanizm, Discord z jednej strony nie balansuje wiecznie na krawędzi bankructwa, a z drugiej, jest w stanie pomagać w utrzymaniu kontaktu milionom ludzi i społeczności.