Jesienią 2021 roku Destiny 2 wzbogaci się o cross-play

Podstawowa wersja gry Destiny 2 zadebiutowała na PC i konsolach poprzedniej generacji w 2017 roku. Od tego czasu gra wylądowała także w chmurze za sprawą xCloud czy Stadii. Ciągły rozwój tytułu przez twórców poprzez m.in. liczne dodatki, ciągle trzyma przy sobie znaczącą bazę graczy. Teraz zrobi się jeszcze ciekawiej, bo na jesień 2021 roku planowane jest uruchomienie funkcji cross-play.

Reklama

Destiny 2 połączy wszystkie platformy

Druga część strzelanki FPP z licznymi elementami MMO autorstwa Bungie, budzi nieustanne zainteresowanie szerokiego grona graczy na całym świecie. Trzeba przyznać, że producenci potrafią zadbać o szum wokół swojej produkcji nawet prawie 4 lata po premierze. Ciągłe aktualizacje sezonowe i jasno przedstawione plany rozwoju na kolejne lata do przodu, to istotne elementy układanki, które przełożyły się na tak ogromny sukces. Co więcej, w październiku 2019 roku Bungie ogłosiło przejście gry na częściowy system free-2-play, oddając w ręce graczy całą zawartość wydaną w pierwszym roku od premiery gry.

W Destiny 2 ruszą testy funkcji cross-play
W trakcie sezonu 14 zaczną się testy funkcji cross-play (fot. Bungie)

Tytuł doczekał jakiś czas temu aktualizacji na konsole nowej generacji od Sony i Microsoftu, co przyczyniło się do poprawy komfortu grania za sprawą większej ilości klatek na sekundę, wyższej rozdzielczości, jak i znacznie krótszych czasów ładowania. Duża ilość platform przyczyniła się do rozbicia graczy na mniejsze grupy. Teraz ten problem może zniknąć za sprawą usługi cross-play, która planowo ma pojawić się jesienią 2021 roku.

Bungie zadba o balans

Co bardzo ważne, funkcja cross-play ma objąć wszystkich graczy niezależnie od platform. Oznacza to, że gracze PCtowi, konsolowi jak i korzystający z usług chmury, będą mogli jednocześnie spotkać się w grze. Bungie zaznacza, że zdaje sobie sprawę z przewagi myszki i klawiatury nad padem. Chcąc uniknąć problemów z balansem rozgrywki, gracze pecetowi będą mogli dołączyć do konsol tylko wtedy, gdy zostanie wysłane do nich stosowne zaproszenie, a nie przez matchmaking. Bungie nie wie jeszcze, jak rozwiąże sytuację z graczami w chmurze, którzy mogą korzystać zarówno z padów, jak i myszy.

Bungie zadba o balans rozgrywki
Bungie „nie wrzuci” graczy PCtowych i konsolowych do wspólnego matchmakingu (fot. Bungie)

Cross-play ruszy na dobre w sezonie 15

Deweloperzy informują, że usługa będzie przechodziła liczne testy w trakcie sezonu 14, którego start będzie miał miejsce na początku maja 2021. Funkcja będzie udostępniana kolejnym grupom graczy, aż do pełnego uruchomienia usługi w sezonie 15.