Dell Latitude 10

Dell Latitude 10 z Windows 8 i wymienialną baterią

Październikowa premiera Windows 8 zbliża się coraz większymi krokami, a co za tym idzie – z dnia na dzień powinniśmy poznawać coraz to nowsze propozycje poszczególnych producentów. Dziś firma Dell zaprezentowała światu trzy urządzenia pracujące pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego koncernu z Redmond: ultrabooka Latitude 6430u, AIO Dell Optiplex 9010 i tablet – Latitude 10. Swoją drogą, tablet nie jest nam obcy. Kto go pamięta z kilku przecieków – ręka w górę!

Już przed wakacjami w sieci zaczęły pojawiać się informacje, w dodatku bardzo szczegółowe, dotyczące modelu Dell Latitude 10. Dziś wszystkie parametry techniczne, które wcześniej, mimo woli, traktowaliśmy z przymrużeniem oka i lekkim dystansem, zostały potwierdzone.

Dell Latitude 10 pracuje dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Intel Atom Clover Trail, więc łatwo wywnioskować, że jego systemem operacyjnym będzie Windows 8 Pro, a nie Windows RT (ten przeznaczony jest dla sprzętu z procesorami opartymi o architekturę ARM). Urządzenie zostało wyposażone w 10,1-calowy ekran pokryty Gorilla Glass, którego rozdzielczość wynosi 1366 x 768 pikseli, czyli standard w przypadku tabletów z Windows 8.

Co ważne, Latitude 10 oferuje możliwość wymienienia akumulatora. Na jego pokładzie znajdziemy 2GB RAM, maksymalnie 128GB pamięci wewnętrznej, pełnowymiarowy port USB, microUSB, wyjście microHDMI, pełnowymiarowy slot kart SD, WiFi, Bluetooth, aparat o rozdzielczości 8 Mpix oraz kamerkę. Do urządzenia będzie dostępna opcjonalna stacja dokująca, w której znajdą się cztery porty USB, wyjście HDMI oraz Ethernet.

Dell Latitute 10 ma być dostępny pod koniec października, czyli zaraz po premierze Windows 8. Cena urządzenia nie została ujawniona.

Dell Latitude 10

Dell Latitude 10

źródło, źródło