Dell kończy erę tabletu Streak 5. „It’s been a great ride” | Tabletowo.pl

Dell kończy erę tabletu Streak 5. „It’s been a great ride”

Dołącz do dyskusji 0

Dell jako jeden z pierwszych producentów pojawił się na rynku tabletów internetowych ledwie w kilka miesięcy po prezentacji pierwszej generacji iPada. Model Streak (później przemianowany na Streak 5, by nie myliły się nazwy poszczególnych modeli) zapoczątkował niewielką lawinę tego typu sprzętu od Della. W rodzinie jest już kilka tabletów z różnymi przekątnymi ekranów: Streak 5, Streak 7 oraz Streak 10 Pro. Producent, po roku obecności w sprzedaży pierwszej hybrydy tabletu i smartfona z ekranem pokrytym Gorilla Glass, postanowił zakończyć jego erę.

Na amerykańskiej stronie Della pojawiła się informacja o uśmierceniu 5-calowego modelu Streak. Jak widzicie na powyższym screenie pochodzącym właśnie ze strony producenta, Dell jest zadowolony z „życia” swojego najmniejszego tabletu:

Goodbye, Streak 5. It’s been a great ride.

Producent nie wyjaśnia dlaczego zdecydował się na wycofanie Streak 5 ze sprzedaży, co jednoznacznie oznacza koniec jego ery. Najprawdopodobniej Dell uznał, że model ten jest już przestarzały i musi ustąpić miejsca urządzeniom z nowszymi wersjami Androida. Spekuluje się, że przyczyną był mały rozmiar ekranu (5″), który uniemożliwiał aktualizację systemu do Androida 3.2 oraz późniejszego Ice Cream Sandwich.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona