Diablo Immortal
Diablo Immortal

Blizzard zapowiada cross-play z PC i datę premiery Diablo Immortal

Porcja nowych informacji dotyczących Diablo Immortal pojawiła się właśnie w internecie. Podczas zapowiedzianej niedawno prezentacji Blizzard zdradził datę premiery gry i zapowiedział cross-play z PC.

Do you guys not have phones?

Nikomu nie trzeba przypominać, że pierwsza zapowiedź Diablo Immortal błyskawicznie stała się memem. Zabawne pytania z publiczności, reakcje widzów i niewyraźna mina Game Directora regularnie powracają przy okazji różnych zapowiedzi gier mobilnych. Blizzard nie zniechęcił się jednak feedbackiem fanów, a efekty ciężkiej pracy deweloperów zobaczymy już niedługo.

Gry mobilne wśród posiadaczy PC czy konsol nie cieszą się oczywiście zbyt dużym szacunkiem. Większość multiplayerów ma agresywne mikropłatności, banalny gameplay i sporo z nich wydaje się zaprojektowanych wyłącznie z myślą o wyciąganiu pieniędzy od casualowych graczy.

Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to ogromny, pełny wyjątków od tej reguły rynek, w którym deweloperzy gier PC i konsolowych odkryli potencjał. Jednym z nich jest Activision Blizzard. Hearthstone ma się bardzo dobrze, Call of Duty: Mobile ma miliony fanów na całym świecie, a obok pozostałych, równie popularnych tytułów pojawi się niedługo jeszcze jedna gra – Diablo Immortal.

Diablo Immortal z otwartą betą na PC

Na kanale YouTube Diablo Immortal odbyła się dzisiaj krótka prezentacja gry, podczas której dostaliśmy kilka nowych, niespodziewanych informacji. Najważniejsza z nich to oczywiście data premiery gry. Na iOS oraz Androidzie gra zadebiutuje 2 czerwca 2022 roku. Gracze zainteresowani tym tytułem mogą już dokonać wstępnej rejestracji w App Store lub Google Play Store.

Równie interesująca była informacja, że Diablo Immortal pojawi się na PC. Na początku czerwca, oprócz gry mobilnej, zadebiutuje otwarta beta na komputerach osobistych. Już na tym etapie możemy spodziewać się cross-playu i cross-progression pomiędzy urządzeniami mobilnymi a PC.

Na oficjalnej stronie Diablo Immortal pojawił się również obszerny artykuł opisujący proces powstawania gry na PC. Już podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, że nowe Diablo będzie wspierać aż trzy różne rodzaje sterowania – myszkę i klawiaturę, WASD oraz kontroler.

Wygląda na to, że tak długo przyszło nam czekać na premierę Diablo Immortal ze względu na wersję PC. Podczas pierwszej prezentacji Game Director jasno dał do zrozumienia, że gra powstaje wyłącznie na urządzenia mobilne. Teraz Immortal może okazać się gratką nie tylko dla miłośników grania na smartfonach, ale również wyczekujących czwórki weteranów serii.