Czasu do akceptacji zmian w WhatsAppie coraz mniej. Zostajecie czy szukacie czegoś innego?

Jedynie do 15 maja użytkownicy aplikacji WhatsApp mają czas na akceptację zmian w polityce prywatności aplikacji. Co stanie się po tej dacie, jeśli ktoś nie zdecyduje się na taki krok?

Reklama

Zamieszanie wokół należącej do Facebooka aplikacji WhatsApp trwa już od kilku długich miesięcy. Niezadowoleni ze zmian w polityce prywatności użytkownicy coraz częściej podejmują decyzję o rezygnacji z komunikatora na rzecz rozwiązań konkurencyjnych. Najczęściej wybieranymi alternatywami są Signal oraz Telegram, sporo użytkowników decyduje się również na korzystanie z rozwiązań natywnych dla ich systemu (iMessage, Google Duo) i Messengera.

Czas na akceptację zmian w WhatsAppie upływa 15 maja, co oznacza, że to już najwyższy moment na decyzję.

Reklama

Brak akceptacji zmian do 15 maja – co wtedy?

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez twórców aplikacji, brak akceptacji zmian nie oznacza automatycznego usunięcia konta. To wciąż pozostanie dostępne, jednak z bardzo ograniczoną funkcjonalnością. W dalszym ciągu będzie można otrzymywać powiadomienia i odbierać połączenia, jednak odczytywanie i wysyłanie wiadomości stanie się niemożliwe do momentu akceptacji regulaminu.

Wszystkim, którzy podjęli decyzję o usunięciu konta w WhatsApp przypominamy, by przed podjęciem tego kroku zabezpieczyć wszystkie dane zapisywane przez aplikację, do których dostęp chcą mieć w przyszłości. Usunięcie konta jest procesem nieodwracalnym i spowoduje wymazanie wszystkich danych użytkownika, bez możliwości ich późniejszego odzyskania.

 1. Ja z początku usunąłem , potem wróciłem. Wróciłem ostatnio nawet do messengera. To po prostu wygodne i szeroko dostępne. Dane? Jestem świadom że zbierają i wykorzystują, handlują. Wiecie co, te firmy wkoncu zdechną. Zdechniemy wkoncu i my. Życie się liczy a tym życiu wszyscy korzystają z facebookowego g**na

  1. Ja tez nie korzystam, ale zdaje sobie sprawe ze wiedza o mnie to i owo poprzez moich znajomych, ktorzy tego uzywaja.

   1. Upadające morale ;) bo gość ma znajomych rozsianych po całym świecie i z świadomością przekazywania danych korzysta z jedynych narzędzi które umożliwiają kontakt z nimi. No medalu nie dostane. Nikt tu nie dostanie.

 2. Dobre , Google czy Apple dziennie udostępnia nasze dane z telefonu.
  „Najczęściej wybieranymi alternatywami są Signal oraz Telegram” woow – takie same apki udostępniają wszystko co piszemy ,wysyłamy, to jest niby bezpieczne.

   1. Haha ,dobre od 2019 do 2020 signal z policją ,służbami udaremnił 7 ataków ter. Dziwnym trafem wiedzieli ,gdzie ,kiedy…..

    W lipcu 2020 signal wprowadził usługę chmury, gdzie przechowywane są wszystkie Twoje kontakty, informacje o profilu, ustawień , czy liście osób zablokowanych. No serio bezpieczna usługa.

 3. Też byłem oburzony. To tak jak z disco-polo… nikt nie słucha a każdy nuci. 😂 Prawda jest taka, że jak już raz dałeś coś do sieci to to nie znika i na dobrą sprawę każdy może mieć do tego dostęp. Przyjdzie czas na signal, telegram i co tam jeszcze jest.. z dwojga złego wolę wiedzieć, że ktoś mnie informuje o korzystaniu z moich danych (w taki.. czy inny sposób) niż żyć w błogiej nieświadomości i fałszywym poczuciu bezpieczeństwa. Na całym świecie wszyscy wszystkich podsłuchują, tylko nie którzy od czasu do czasu sobie o tym przypominają i robią burzę w szklance wody.

 4. Może inni mają to szczęście, że ich rodziny oraz znajomi też są ludźmi świadomymi i porzucają dany komunikator dla lepszej alternatywy.
  W moim przypadku nie mam co na to liczyć

 5. A co mamy tam takiego do ukrycia??!! Codziennie swoje dane zostawiamy w przychodniach, bankach, zakupach przez telefon itd.,które są przetwarzane oraz narażone na ich kradzież…no chyba, że planujecie jakiś bojkot, to się bujcie.

   1. Tylko co ci po tym czacie jak nie jest kompatybilny z RCS z od Google więc brak kompatybilności czatu od Samsunga a tym od Google czyni tego pierwszego bezużytecznym.
    Ps. Jestem w Play który blokuje czat od Google więc na dniach przenoszę numer do t-mobile gdzie RCS Google działa bardzo dobrze

    1. Ja używam wiadomości samsunga a żona od Google. Są doskonale kompatybilne 👍w obydwu dostawcą jest Jibe Mobile.

   2. Problem w tym iż RCS Samsunga , a ten od Google nie są kompatybilne więc… Ten pierwszy jest bezużyteczny.
    Ps. Mam numer w Play który blokuje RCS od Google dlatego na dniach przenoszę numer do t-mobile Gdzie RCS w wiadomościach Google działa bardzo dobrze.

 6. Mi jest potrzebny program do łączności telefonicznej z kamerką między Androidem a iPhone. Z osobą z USA z rodziny. Whatsapp to ma. A jest alternatywny program?

 7. Mam Signal I Telegram, plusy : wyszła jakość prowadzonych rozmów(fonia, vizia) , i co najważniejsze nie muszę podawać swoich danych w takiej opcji jak to robi whatsapp. Minus, mała ilość znajomych na tych programach. No cóż niektórzy dalej „śpią” nie mają wiedzy nie myślą. Co whatsapp może zrobić z takimi informacjami i jak utrudnić mogą życie.

 8. Tak, ludzie chronią swoją prywatność i rezygnują z WhatsApp a potem idą do sklepu i płacą kartami albo telefonem 🤣 Tylko w Polszy takie cuda.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama