Reklama

Czasu do akceptacji zmian w WhatsAppie coraz mniej. Zostajecie czy szukacie czegoś innego?

Jedynie do 15 maja użytkownicy aplikacji WhatsApp mają czas na akceptację zmian w polityce prywatności aplikacji. Co stanie się po tej dacie, jeśli ktoś nie zdecyduje się na taki krok?

Reklama

Zamieszanie wokół należącej do Facebooka aplikacji WhatsApp trwa już od kilku długich miesięcy. Niezadowoleni ze zmian w polityce prywatności użytkownicy coraz częściej podejmują decyzję o rezygnacji z komunikatora na rzecz rozwiązań konkurencyjnych. Najczęściej wybieranymi alternatywami są Signal oraz Telegram, sporo użytkowników decyduje się również na korzystanie z rozwiązań natywnych dla ich systemu (iMessage, Google Duo) i Messengera.

Czas na akceptację zmian w WhatsAppie upływa 15 maja, co oznacza, że to już najwyższy moment na decyzję.

Brak akceptacji zmian do 15 maja – co wtedy?

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez twórców aplikacji, brak akceptacji zmian nie oznacza automatycznego usunięcia konta. To wciąż pozostanie dostępne, jednak z bardzo ograniczoną funkcjonalnością. W dalszym ciągu będzie można otrzymywać powiadomienia i odbierać połączenia, jednak odczytywanie i wysyłanie wiadomości stanie się niemożliwe do momentu akceptacji regulaminu.

Wszystkim, którzy podjęli decyzję o usunięciu konta w WhatsApp przypominamy, by przed podjęciem tego kroku zabezpieczyć wszystkie dane zapisywane przez aplikację, do których dostęp chcą mieć w przyszłości. Usunięcie konta jest procesem nieodwracalnym i spowoduje wymazanie wszystkich danych użytkownika, bez możliwości ich późniejszego odzyskania.