Cyberpunk 2077 – planowane dodatki, stopień ukończenia projektu i potencjalne opóźnienie gry

Lubię wracać myślami do 2015 roku i przypominać sobie, jak świetną produkcją był Wiedźmin 3: Dziki Gon. CD PROJEKT RED wydaniem ostatniej części growej trylogii przygód Geralta z Rivii zjednał sobie serca i portfele graczy, a sam tytuł do teraz sprzedaje się fenomenalnie. Redzi pewni sukcesu swojej kolejnej gry – Cyberpunk 2077 – postanowili podzielić się kilkoma, dość znaczącymi informacjami zza kulis.

Cyberpunk 2077 otrzyma przynajmniej dwa duże dodatki fabularne

CD PROJEKT RED już pod początku nie zaprzeczało, że w CP 2077 pojawią się DLC i pełnoprawne dodatki. Studio ogłosiło, że Cyberpunk 2077 otrzyma minimum tyle samo zawartości dodatkowej co Wiedźmin 3, czyli co najmniej dwa duże rozszerzenia. Nie wiadomo czy obietnica ta dotyczy również słynnego programu szesnastu darmowych DLC, którymi uraczono graczy przy okazji zwieńczenia podróży Geralta.

Plany wydawnicze odnośnie rozszerzeń gry mają zostać zaprezentowane jeszcze przed premierą gry. CD PROJEKT RED potwierdziło również, że jest przygotowane na promowanie swojego najnowszego tytułu wyłącznie poprzez media wirtualne, co jest dość zrozumiałe biorąc pod uwagę całkowite odwołanie targów E3, na których najpewniej poznalibyśmy więcej szczegółów odnośnie gry.

Wrześniowa premiera gry nie jest zagrożona, ale jest jeden haczyk

Z powodu epidemii koronawirusa większość studiów deweloperskich musiała przerzucić się na pracę zdalną – w tym CD PROJEKT RED. Pomimo utrudnionych warunków data wydania gry nie jest w żaden sposób zagrożona, a Redzi nie obawiają się konkurencyjnych premier mających miejsce w tym samym miesiącu.

Według przedstawicieli firmy, Cyberpunk 2077 został już ukończony i twórcy zajmują się teraz eliminowaniem błędów oraz dopracowywaniem niektórych elementów produkcji. Oznacza to, że nie musimy obawiać się wycięcia części zawartości, aby studio mogło wyrobić się w terminie.

Jest też zła wiadomość. Wprowadzenie obostrzeń w związku z globalną pandemią uniemożliwiło nagranie wszystkich linii dialogowych w każdym języku na czas, więc brakujące głosy trafią do gry dopiero z premierową łatką, która zapewne będzie przez to kilka gigabajtów większa.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje już 17 września 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. Twórcy gry zapowiedzieli, że CP 2077 ukaże się na Xbox Series X w ramach darmowej aktualizacji z Xbox One. Jak do tej pory to jedyna informacja odnośnie premiery gry na nowej generacji konsol, jednak pojawienie się kolejnych wieści jest zapewne kwestią kilku miesięcy.

CD PROJEKT RED ogłasza konkurs #CyberUpYourPC. Do wygrania m.in. potężny, cyberpunkowy komputer stacjonarny

Źródło: gamesindustry, videogameschronicle, własne