Crysis Remastered Nintendo Switch

Crysis Remastered z ray tracingiem na PlayStation 4 Pro i Xbox One X! Znamy również wymagania sprzętowe na PC

W końcu, już za równo dwa tygodnie, wielokrotnie przekładany Crysis Remastered zadebiutuje na PC, PlayStation i Xbox One. Z tej okazji poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe gry, a także dowiedzieliśmy się, że na PS4 Pro i Xbox One X zobaczymy… ray tracing!

Każda część Crysisa budziła postrach wśród komputerów – ale to tak naprawdę pierwsza odsłona serii była najbardziej wymagająca na premierę. Fraza „CZY PÓJDZIE CRYSIS NA…” była wielokrotnie wpisywana we wszystkich wyszukiwarkach. Pora więc do tego wrócić i napisać „CZY PÓJDZIE CRYSIS REMASTERED NA…”.

Oficjalne wymagania sprzętowe Crysis Remastered na PC

Crytek przestał trzymać nas w niepewności i opublikował w zakładce sklepu Epic Games Store oficjalne wymagania sprzętowe zremasterowanego Crysisa. I trzeba przyznać, że zaskoczenie jest, ale… pozytywne! Zarówno minimalne wymagania, jak i rekomendowane nie odstraszają – tym bardziej, gdy zestawimy je z naprawdę ładną grafiką. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Minimalne wymagania sprzętowe Crysis Remastered:

System operacyjny:Windows 10 (64-bitowy)
Procesor:Intel Core i5-3450 lub AMD Ryzen 3
Pamięć RAM:8 GB
Wolne miejsce na dysku:20 GB
Wersja DirectX:11
Karta graficzna:NVIDIA GeForce GTX 1050 TI lub AMD Radeon 470

Rekomendowane wymagania sprzętowe Crysis Remastered:

System operacyjny:Windows 10 (64-bitowy) z najnowszą aktualizacją
Procesor:Intel Core i5-7600k lub lepszy / AMD Ryzen 5 lub lepszy
Pamięć RAM:12 GB
Wolne miejsce na dysku:20 GB
Wersja DirectX:11
Karta graficzna:NVIDIA GeForce GTX 1660 TI lub AMD Radeon Vega 56

Warto tu podkreślić, że minimalne wymagania odnoszą się do gry w rozdzielczości 1080p, a rekomendowane już do 4K. Crysis Remastered ma wspierać na komputerach ray tracing od NVIDII, technologię DLSS, a także tekstury o rozdzielczości 8K.

Ray tracing na PlayStation 4 Pro i Xbox One X!

Dużo większym zaskoczeniem jest wsparcie dla technologii ray tracingu na konsolach obecnej generacji! Rzecz tyczy się oczywiście mocniejszych wariantów urządzeń, a mianowicie PlayStation 4 Pro i Xbox One X.

Mowa tu naturalnie nie o RTX od NVIDII, a o autorskiej technologii ray tracingu Cryteku. Efekty mają jednak być bardzo zbliżone do rozwiązania NVIDII. Bez względu na to, zastosowanie tak nowoczesnego oświetlenia (nieważne, czy od NVIDII, czy nie) jest dużym zaskoczeniem na konsolach obecnej generacji. Jestem bardzo ciekawy, jak będzie wyglądać efekt końcowy.

Nowemu wcieleniu pierwszego Crysisa na Xbox One X zdążyła się już przyjrzeć ekipa Digital Foundry podczas ekskluzywnego dla siebie materiału wideo ze studia Crytek. Trzeba przyznać, że remaster Crysisa zapowiada się naprawdę dobrze!

Crysis Remastered zadebiutował już 23 lipca 2020 roku na Nintendo Switch. Wersja na PC, PlayStation 4 i Xbox One pojawi się zaś na rynku 18 września. Co ważne, wydanie na komputery jest czasowo ekskluzywne dla sklepu Epic Games Store.

Czekacie na premierę Crysis Remastered?