Cortana w wersji beta dostępna na Androida, ale tylko w Stanach | Tabletowo.pl

Cortana w wersji beta dostępna na Androida, ale tylko w Stanach

Dołącz do dyskusji 0

Asystentki głosowe dostępne na poszczególnych platformach mobilnych znacznie ułatwiają korzystanie z urządzeń mobilnych i wnoszą je na zupełnie nowy, wyższy poziom. iOS ma Siri, Android – Google Now, natomiast Windows (Phone) – Cortanę. Jakiś czas temu Microsoft zapowiedział, że Cortana trafi na sprzęt z Androidem w lipcu, ale miesiąc ten minął, a możliwości korzystania z aplikacji wciąż nie otrzymaliśmy. Wreszcie jednak się to zmieniło – program trafił do otwartych beta testów.

Główną różnicą pomiędzy Cortaną na Androida i Windowsa jest to, że w jej natywnym środowisku może być wywoływana przez hasło „Hey Cortana”. Na Androidzie takiej możliwości nie ma i wiele wskazuje na to, że tak już zostanie i będzie to ekskluzywna funkcja wersji na Windowsa.

Póki co aplikacja Cortana na Androida dostęna jest wyłącznie dla osób ze Stanów Zjednoczonych, a żeby z niej skorzystać należy udać się pod ten link i potwierdzić udział w beta testach. Microsoft zapewnił jednak, że planuje wydanie programu dla pozostałych krajów, ale jednocześnie nie ujawnił żadnych szczegółów na ten temat. Nie wiadomo również kiedy Cortana na Androida wyjdzie z bety i zostanie udostępniona finalna wersja aplikacji.

Warto przypomnieć, że Cortana w wersji na Androida już ponad miesiąc temu wyciekła, przez co każdy mógł sprawdzić, jak działa.

źródło: Microsoft

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona