Cortana dla Androida będzie dostępna od lipca

Asystenci głosowi w naszych smartfonach to coraz lepsi i bardziej pomocni kompani. Jednym z liderów tego segmentu jest Microsoft z Cortaną, która według zapowiedzi trafi zarówno do AppStore, jak i Google Play. Wiemy już, że w lipcu posiadacze urządzeń z Androidem będą mogli przetestować jej możliwości.

Dla Androida został już stworzony port Cortany z Windowsa o nazwie Portana, ale miał sporo niedoróbek i nie oferował wszystkich opcji. Na szczęście wkrótce asystentka głosowa od Microsoftu trafi już oficjalnie do ekosystemu Google. Oczywiście będzie to wersja beta, aby móc dopracować tę aplikację.

Warto wspomnieć, że będziemy mogli bezproblemowo tworzyć przypomnienia i wydarzenia, które np. zatrzymają film, który oglądamy i pokażą stosowną informację. W dodatku całość będzie świetnie ze sobą współpracować – Microsoft stawia w tym przypadku głównie na wieloplatformowość.

Zobaczymy, czy użytkownicy Androida będą chętniej korzystali z Google Now czy Cortany. Może to być ciekawy pojedynek, szczególnie, że oba programy działają w odmienny sposób.

źródło: Microsoft przez Phandroid

Komentarze

 • Robert Kalisz

  A czy Cortana będzie dostępna w lipcu w polskiej wersji językowej?

  • Metek

   tak, 2020 roku

 • Fiodor the Pirate

  Pojedynek może i będzie ciekawy, ale szkopuł w tym, że jedynie dla amerykańskich użytkowników. Cortana po polsku pewnie jeszcze do nas długo nie przmówi, nawet pod systemem microsoftu.

 • Ziemowit

  Czytałem ż PL oddział MS ćwiczył Cortanę i ma być dostępna, sam jestem ciekaw!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona