Wiko VIEW

Cortana dostępna (nieoficjalnie) na Androida

Wersja beta wyciekła do sieci

Microsoft już dawno zapowiedział, że jego asystentka głosowa Cortana ułatwi życie także właścicielom urządzeń z Androidem i iOSem. Według ostatnich informacji, wersja na Androida dostępna miała być od lipca, ale jak widać miesiąc nieubłaganie mija, a oficjalnej premiery jeszcze się nie ma.

Jeśli jednak nie możecie się już doczekać, aby przetestować Cortanę na swoim urządzeniu z Androidem, mamy dla Was dobrą wiadomość. Nieoficjalna wersja asystentki dla zielonego robocika właśnie wyciekła i możecie ją pobrać z tego linku. Pamiętajcie tylko, że wiąże się to z pewnym ryzykiem, a za ewentualne problemy, które wynikną podczas jej używania, odpowiadacie sami.

Serwis źródłowy przetestował Cortanę na Samsungu Galaxy S6 Active i jak twierdzi, działa całkiem dobrze (nie sprawdza się tylko w oknie pop-up). Jak wygląda to na polskim urządzeniu z Androidem – widzicie powyżej.

Aby korzystać z Cortany wystarczy zalogować się na swoim koncie Microsoft. Dla niezaznajomionych z tematem gigant z Redmond przygotował mały poradnik.

Źródło: Pocketnow

Komentarze

 • Te screeny… koty… wiadomo, że Łukasz ;)

 • Działa przyzwoicie – szkoda tylko, że bez wsparcia dla języka polskiego.
  Angielszczyznę interpretuje za to bez zarzutu, nawet kiedy nie przykładam się specjalnie do akcentowania :-)

  Z umiejętności Cortany spodobało mi się ustawienie przypomnienia typu ‘kiedy będę na zakupach przypomnij mi bym kupił to i to’, gdzie od razu zaproponowała mi najbliższe sklepy i ustawienie przypomnienia z lokalizacją. Czy działa, sprawdzę jadąc potem.

  Ogólnie warte poświęcenia uwagi, jeżeli angielski nie jest nam obcy ;-)

  • Wszystko działa, w pobliżu wybranej lokalizacji dostałem powiadomienie :-)

 • Oczywiście aby coś powiedzieć do Cortany należy odblokować telefon i nacisnąć jakiś przycisk ?
  No ale nawet jeśli tak trzeba, a można powiedzieć o jakimś przypomnieniu, a ona przypomina we właściwym miejscu to całkiem ciekawe. Jeszcze z 50 lat i będzie to naprawdę w pełni pomocne ;) Rozmowa z urządzeniem będzie taka jak np w Extant (serial).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona