Facebook Lite będzie dostępny również na urządzenia z systemem iOS

Facebook Lite to aplikacja, która sprawdza się świetnie nie tylko na starszych czy mniej wydajnych smartfonach, ale również na tych szybkich i droższych, a to dzięki swojej prostocie, lekkości działania i spełnianiu swojej funkcji. Niestety, do tej pory Facebook Lite był zarezerwowany tylko dla użytkowników urządzeń z Androidem. Jak się jednak okazuje, to może się niedługo zmienić.

Facebook Lite to aplikacja, która powstała kilka lat temu. Dzięki prostszemu interfejsowi oraz pozbyciu się niektórych funkcji, program ten jest o wiele lżejszą i szybszą alternatywą dla oryginalnej aplikacji Facebooka, która już od dłuższego czasu nie cieszy się zbyt pozytywnymi opiniami, zwłaszcza, jeśli chodzi o jej wydajność. Facebook Lite jak na razie jest dostępny tylko na urządzenia z Androidem. Ale już niedługo.

Reklama

Użytkownicy urządzeń z systemem iOS od teraz mogą dołączyć do programu testowania Facebooka Lite w wersji Beta. Niestety, nie we wszystkich państwach jest to możliwe. Z tego, co nam wiadomo, jak na razie, Facebooka Lite zainstalować mogą właściciele sprzętu Apple w Turcji.

Pomimo tego, że aplikacje przygotowywane na iOS często działają o wiele lepiej niż ich odpowiedniki na Androidzie, to myślę, że wiele osób chętnie będzie chciało skorzystać z Facebooka Lite. Program ten po prostu działa tak jak należy i nie obciąża zbytnio urządzenia.

Warto wspomnieć o tym, że istnieje także odchudzona wersja komunikatora od Facebooka, czyli Messenger Lite. Aplikacja ta oferuje również wiele przydatnych funkcji, miedzy innymi rozmowy głosowe, a przy tym działa niezwykle szybko. Także i ja z niej korzystam.

Źródło: Phone Arena