Chuwi CoreBox i5 – mały komputer o wielkich możliwościach

Każdy, kto kiedykolwiek pracował w przestrzeni biurowej typu open space, gdzie w jednym pomieszczeniu znajduje się kilkadziesiąt uruchomionych komputerów stacjonarnych wie, że nie należy to do najprzyjemniejszych doznań. Charakterystyczny szum i spore ilości wydzielanego ciepła potrafią skutecznie osłabić koncentrację pracowników. Z pomocą przychodzi firma Chuwi, której minikomputer CoreBox i5 może rozwiązać większość podobnych problemów.

Reklama

Mały komputer, wiele zalet

Komputery typu mini PC to niewielkie urządzenia, które mimo zdecydowanie mniejszych gabarytów, udostępniają większość funkcjonalności dużych komputerów stacjonarnych. Miniaturyzacja odbywa się jednak zazwyczaj kosztem wydajności, dlatego te niewielkie komputerki często wykorzystywały słabe, energooszczędne procesory typu Intel Atom czy Intel Celeron. W przypadku Chuwi CoreBox i5 możemy mówić o znacznym wzroście wydajności – w obudowie o pojemności zaledwie dwóch litrów udało się zamknąć procesor Intel Core i5.

Reklama
fot. Chuwi

Poza jednostką Intel Core i5-5257U, na wyposażeniu komputerka znalazło się 8 GB pamięci operacyjnej pracującej w trybie dual channel i dysk SSD M.2 o pojemności 256 GB. Chuwi udostępnia również wolne gniazdo do podłączenia dysku 2,5 cala, by bez trudu rozbudować pamięć urządzenia o kolejne gigabajty.

fot. Chuwi

Na bogato jest również w kwestii dostępnych portów: 2 wyjścia HDMI 2.0, 4 porty USB 3.0, wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonu i gniazdo na kabel sieciowy RJ45 sprawiają, że w typowo biurowych zastosowaniach nie braknie miejsca na nic.

fot. Chuwi

Do biura i nie tylko

Z uwagi na swoje wymiary, niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną i niską emisję ciepła oraz hałasu Chuwi CoreBox i5 świetnie nada się do zastosowań biurowych, gdzie z powodzeniem może zastąpić tradycyjne komputery stacjonarne, oszczędzając przy tym sporo miejsca na biurkach pracowników. Podzespoły, w które został wyposażony pozwalają również na wyświetlanie filmów w jakości 4K, przez co sprawdzi się również w salonie jako źródło multimedialnej rozrywki i alternatywa dla smart TV.

Źródło: Chuwi, Gizchina

  1. Stary (ma już 5 lat) i dość już słaby procesor (wydajność na poziomie i3-2xxx) z ultrabooka, raczej nie zachęca, żeby się zainteresować tym sprzętem.

    1. Patrzysz na ten sprzet przez pryzmat swoich zastosowań. A to jest sprzęt do biura, gdzie zastępuje jeszcze słabsze procki dotychczas montowane. Każdy sprzęt ma swoje zastosowanie, starsze procki też znajdą zastosowanie. Czy do excela/worda jest potrzebne 4K?

  2. Skąd oni biorą takie stare procki i instalują w nowym sprzęcie? Nie sądzę, by Intel jeszcze trzaskał owe starocie w swoich fabach. Wg cpu-monkey, grafika z tego badziewia nie wspiera sprzętowo ani VP9(YouTube), ani h265 8/10 bit. Szkoda kasy.

  3. tenprocesor porażka. Przecież jest już i5-10generacji. może komus się przyda ale czasami lepiej wydać większą kase i mieć coś mocnego na długo

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama