Cena tabletów Asusa z Windows 8 będzie się zaczynała od 599 dolarów | Tabletowo.pl

Cena tabletów Asusa z Windows 8 będzie się zaczynała od 599 dolarów

Dołącz do dyskusji 0
tablety asusa z windows 8

Pod koniec października, a więc już za miesiąc, do gry na tabletowym ringu wkroczy Microsoft. Co prawda koncern ten od dawna jest tu obecny, ale jego Windows 7, lekko mówiąc, nie nadaje się do obsługi dotykiem, a chodzenie z tabletem, myszką i klawiaturą jest bez sensu. Premiera Windows 8 może nie spowoduje nokautu Google – Androida oraz Apple – iOS, ale na pewno utrze im nosa i zabierze jakąś część klientów. Jaką – przekonamy się już niebawem. Tymczasem do sieci przeciekła informacja dotycząca cen nadchodzących tabletów Asusa, pracujących pod kontrolą Windows 8: Vivo Tab RT (TF600T), Vivo Tab (TF810C) oraz Taichi. Tanio nie będzie.

Dotychczas producenci milczeli na temat cen ich nadchodzących urządzeń z Windows 8. Pokazywali coraz to nowe produkty i ich możliwości, funkcjonalności, ale wciąż brakowało nam najważniejszej informacji – ile przyjdzie nam za nie wyłożyć z portfela. Dzisiejszy przeciek daje nam obraz tego, ile faktycznie będą kosztować tablety z najnowszą wersją systemu Windows.

Najtańszy będzie oczywiście tablet z Windows RT, czyli Asus Vivo Tab RT (TF600T). Cena tego modelu będzie się zaczynała od 599 dolarów (za dodatkowe 199 dolarów będzie można dokupić stację dokującą). Tablet oferuje 10,1-calowy wyświetlacz IPS+ oraz czterordzeniowy procesor Tegra 3.

Model z pełnym Windows 8 będzie kosztował 200 dolarów więcej – cena Asusa Vivo Tab (TF810C) będzie startowała z poziomu 799 dolarów i tak, jak w przypadku jego brata RT, będzie można za 199 dolarów dokupić klawiaturę. Urządzenie wyposażone zostało w ekran Super IPS+ o przekątnej 11,6″ oraz procesor Intel Atom Z2760.

Ostatnim urządzeniem, którego cenę właśnie poznaliśmy, jest nietypowa konstrukcja Asus Taichi. Jego koszt to 1299 dolarów. Sprzętu możemy używać jako notebooka, tablet i monitor, w zależności od jego ustawienia. Posiada ekran IPS o przekątnej 11,6″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Dla porównania warto zauważyć, że cena Asusa Transformer Prime (Android 4.0, Tegra 3, Super IPS+, 10,1″, 1280 x 800) w momencie premiery wynosiła 499 dolarów za 32GB i 599 dolarów za 64GB pamięci, a koszt dodatkowej klawiatury to 149 dolarów. Była dokładnie taka sama, jak Asusa Transformer Pad Infinity 700 (Android 4.0, Tegra 3, Super IPS+, 10,1″, 1920 x 1200) w czasie rynkowego debiutu ponad pół roku później.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona