Samsung Gal;axy NBote 20 Ultra (fot. @evleaks)

Dobre wieści: Samsung Galaxy Note 20 (Ultra) będzie tańszy i zaoferuje lepszego Exynosa

Już za tydzień, 5 sierpnia 2020 roku, smartfony Samsung Galaxy Note 20 i Samsung Galaxy Note 20 Ultra oficjalnie zadebiutują na rynku i skończymy snuć domysły na ich temat, choć właściwie mamy już zdecydowaną większość informacji o nich. Niedawno pojawiły się też doniesienia o cenach, ale nie brzmiały one zbyt zachęcająco. Według najnowszych, nadchodzące high-endy będą nieco tańsze niż się spodziewaliśmy.

Reklama

Ceny miały być wysokie

Według poprzednich doniesień, ceny tegorocznych Notatników miały zaczynać się od 999 euro, a kończyć na nawet 1449 euro. Kwoty te przyprawiły o zawrót głowy wiele osób, bowiem trudno było uwierzyć, że Samsung może aż tak drogo wycenić swoje nowe smartfony z serii Galaxy Note 20.

„Na szczęście” nowe informacje na temat cen najnowszych Notatników są mniej szokujące, aczkolwiek wcale nie ma mowy o tym, że będą tanie – na to, niestety, nie ma co liczyć.

Cena Samsung Galaxy Note 20

Jak podaje serwis GalaxyClub, w Belgii i Holandii Samsung Galaxy Note 20 w wersji 4G ma kosztować 949 euro, natomiast w wariancie z modemem 5G – 1049 euro. Wychodzi więc na to, że w tym przypadku cena modelu podstawowego nie wzrośnie, w związku z czym w Polsce prawdopodobnie można spodziewać się kwoty 4149 złotych, ewentualnie 4199 złotych. Smartfon obsługujący sieć piątej generacji może natomiast kosztować 4649-4699 złotych.

Cena Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Cena Samsung Galaxy Note 20 Ultra będzie z kolei tylko jedna, ponieważ model ten, przynajmniej w Europie, pojawi się wyłącznie w wersji z modemem 5G. Klientom podobno przyjdzie za niego zapłacić 1299 euro. To o 50 euro mniej niż kosztował na start Galaxy S20 Ultra 5G, więc w Polsce można spodziewać się kwoty oscylującej wokół 5750 złotych.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Samsung Galaxy Note 20 Ultra (źródło: WinFuture, @rquandt)

Przy okazji można wspomnieć, że to już pewne, iż nie będzie modelu z „plusem” w nazwie. Potwierdza to zdjęcie przedstawiające kartkę z ofertą przedsprzedażową w Indonezji – widać na niej tylko dwa smartfony, podstawowy i z dopiskiem „Ultra”.

Samsung Galaxy Note 20 (Ultra) z lepszym procesorem Exynos 990 w Europie

Spodziewamy się, że na wybranych rynkach najnowsze Notatniki będą wyposażone w układ Qualcomm Snapdragon 865+. Doniesienia te nie spodobały się użytkownikom w Europie, ponieważ różnica pomiędzy nim i procesorem Exynos 990, jeśli chodzi o wydajność, jest znacząca.

Pojawiły się jednak informacje, według których do smartfonów z serii Galaxy Note 20 trafi „podrasowany” Exynos 990 – nie dokładnie taki sam, co w high-endach z rodziny Galaxy S20. Podobno ma on dorównać Snapdragonowi 865+, więc różnica pomiędzy obydwoma układami nie powinna być duża, przynajmniej w teorii.

Co więcej, Samsung rzekomo ma dawać do zrozumienia, że jego autorski procesor jest lepszy od amerykańskiego, lecz nie wiadomo, w jaki sposób zamierza to robić.